Latvijas ekonomika šogad turpinās pieaugt – vidējā alga varētu sasniegt 1000 eiro

15 komentāri
Latvijas ekonomika šogad turpinās pieaugt – vidējā alga varētu sasniegt 1000 eiro
Foto: f64

Latvijas ekonomika 2018. gadā turpinās pieaugt, bet vidējā alga varētu sasniegt 1000 eiro.

Pirmajā apjomīgās Nodokļu reformas gadā, kas skars gandrīz ik katru, eksperti ir līdzīgi savās prognozēs par to, ka Latvijas ekonomika varētu augt par 4% – nedaudz lēnāk kā 2017. gadā.

Latvijas uzņēmēju omu gan turpinās bojāt “uzsilstošais” darba tirgus – “Citadeles bankas” ekonomists Mārtiņš Āboliņš prognozē, ka vidēji algas šogad varētu augt par 8%, tātad tās varētu sasniegt 1000 eiro “uz papīra”. Tomēr bankas eksperts cer, ka pieauguma temps nesasniegs 10%, jo tāduekonomika nespēs nopelnīt.

“Būs daļa uzņēmēju, kas vienkārši šādu darba algas pieaugumu nevar atļauties. Kaut kādām atsevišķām uzņēmumiem, jomām pat var nākties aiziet no Latvijas, jo nespēj tik ātri investēt un pielāgoties dēļ šīm izmaiņām. Jāsaprot, ka ekonomikai ir kaut kā sabalansēti jāattīstās, ja algas uzaudzēs pārāk strauji, pēc tam attīstība būs daudz grūtāka,” teic ekonomikas eksperts.

Viens no algu celšanas iemesliem ir strauja minimālās algas celšana – līdz 430 eiro, bet otrs – arvien pieaugošais darbinieku trūkums vairākās jomās – tā dēļ arī bezdarba līmenis šogad varētu sarukt līdz 7%.

https://tvplay.skaties.lv/parraides/lnt-zinas/05822?autostart=true