Latvijas ekonomika gada laikā augusi par teju 2%

Komentāri
Latvijas ekonomika gada laikā augusi par teju 2%
Foto: Tax Credits/Flickr

Pagājušā gada pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir palielinājies par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ātrais novērtējums. Salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo ceturksni, IKP ir pieaudzis par 1,9%.

Pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem 2014.gada 4.ceturksnī, salīdzinot ar 2013.gada 4. ceturksni, IKP ir palielinājies par 1,9%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

IKP pieaugumu sekmēja apjoma kāpums tirdzniecībā par 2% un būvniecībā – par 3%. Savukārt pakalpojumu nozarēs (bez tirdzniecības) pamatā saglabājies 2013.gada 4. ceturkšņa apgrozījuma līmenis. Apstrādes rūpniecības apgrozījums samazinājies par 2%.

Ziņojums par precizētu un izvērstu pagājušā gada 4.ceturkšņa IKP apjomu un izmaiņām tiks publicēts 27.februārī.

Pagājušā gada izaugsme izvērtās vājāka, nekā sākotnēji bija prognozēts. Samazinātas arī šī gada Latvijas tautsaimniecības izaugsmes prognozes.

Latvijas Banka janvārī samazināja 2015.gada Latvijas tautsaimniecības izaugsmes prognozes un paziņoja, ka IKP kāpums šogad varētu būt 2% un nesasniegt iepriekš lēstos 2,7%.

Swedbank ekonomisti samazinājuši Latvijas šī gada IKP kāpuma prognozi līdz 1,9%. Vēl pērnruden Swedbank analītiķi lēsa, ka Latvijas tautsaimniecības izaugsme šogad būs 2,6%.

Šā gada valsts budžets veidots, balstoties prognozēs, ka Latvijas IKP kāpums 2015.gadā būs 2,8%.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl