Komentāri
Latvijas dzelzceļš pirmajā ceturksnī nopelnījis 5,87 miljonus eiro
Foto: LETA

Latvijas dzelzceļš (LDz) 2016. gada pirmajā ceturksnī strādājis ar 51,6 miljonu eiro lielu apgrozījumu, bet uzņēmuma operatīvā trīs mēnešu peļņa pirms nodokļiem ir 5,87 miljoni eiro.

“Tas panākts gan uz procesu efektivizācijas, gan administrācijas izmaksu samazināšanas rēķina. Taču jāuzsver, ka šis noteikti nav tas peļņas cipars, kas būs gada beigās. Koncerna darbības specifikas dēļ mums katru gada pirmajā ceturksnī operatīvā peļņa ir lielāka, taču tas ir pirms regulāro remontdarbu un investīciju veikšanas. Turklāt, ņemot vērā dzelzceļa pārvadājumu sezonalitāti, gada laikā saimnieciskās peļņas rādītāji izlīdzinās līdz 1-2 miljoniem eiro. Neraugoties uz ekonomisko situāciju pasaulē un reģionā, Latvijas dzelzceļa valdei ir svarīgi nodrošināt stabilu uzņēmuma darbību un finanšu situāciju, ko mēs šobrīd arī spējam nodrošināt. Patlaban mēs strādājam iepriekš plānotā budžeta ietvaros,” norāda Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LDz meitasuzņēmums LDZ CARGO pirmajos trīs mēnešos strādājis ar 81,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir samazinājies par 17,1% salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo ceturksni un saistīts ar kopējo kravu apgrozījuma samazinājumu pirmajā ceturksnī. LDZ CARGO operatīvā peļņa pirmajā ceturksnī bija 8,35 miljoni eiro (par 8,6% mazāka salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn). Arī SIA LDZ CARGO peļņa, līdzīgi kā mātes kompānijai un pārējiem koncerna uzņēmumiem, gada griezumā izlīdzinās atbilstoši kravu pārvadājumu un darbu sezonalitātei.

SIA LDZ ritošā sastāva serviss pirmā ceturkšņa  apgrozījums bija 17,95 miljoni eiro (par 24,5% mazāks nekā attiecīgajā periodā pērn), bet operatīvā peļņa – 725 871 eiro. SIA LDZ ritošā sastāva serviss apgrozījuma samazinājums saistīts ar kopējo kravu pārvadājumu apjomu samazinājumu Latvijā, jo attiecīgi samazinās gan nepieciešamība remontēt ritošo sastāvu un nomāt lokomotīves kravu pārvadāšanai, gan arī degvielas patēriņš, kas veido daļu no  uzņēmuma apgrozījuma un ienākumiem.

SIA LDZ apsardze gada pirmajos trijos mēnešos strādājusi ar 1,7 miljonu eiro lielu apgrozījumu un 122 604 eiro lielu operatīvo peļņu, SIA LDZ CARGO meitas sabiedrības SIA LDZ Cargo Loģistika trīs mēnešu apgrozījums veidoja 2,48 miljonus eiro, bet operatīvā peļņa ir  6 129 eiro.

AS LatRailNet apgrozījums pirmajā ceturksnī bija 305 019 eiro, bet operatīvā peļņa – 30 792 eiro, savukārt SIA ”LDZ infrastruktūra” pirmajos trīs mēnešos strādājusi ar 48 788 eiro lielu apgrozījumu un 329 645 eiro lieliem zaudējumiem, kas saistīts ar uzņēmuma darbības izteikti sezonālo specifiku (darbi parasti tiek realizēti pavasara- vasaras – rudens sezonās) – gada pirmajā ceturksnī parasti norit darbs pie juridiskās un tehniskās dokumentācijas izstrādāšanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl