Latvijas dienas Ķīnā – pašmāju šprotes tiks piegādātas arī šīs lielvalsts tirgum

0 Komentāru
Latvijas dienas Ķīnā – pašmāju šprotes tiks piegādātas arī šīs lielvalsts tirgum

Ķīnas tirgū piedāvās arī Latvijas šprotes – parakstīts līgums par pirmās partijas piegādi 200 000 eiro vērtībā. Darījums noslēgts šonedēļ, kad vairākās Ķīnas pilsētās notiek Latvijas dienas. To ietvaros meistarklases rīko arī Latvijas pavāri, lai rosinātu ķīniešu interesi par mūsu virtuvi.

Šī vieta nedaudz atgādina Berga bazāru Rīgā. Neliels iekšpagalms pilsētas centrā ar zemnieku tirdziņu. Te var iegādāties ābolus, plūmes, kartupeļus, kukurūzu…, pirms neilga brīža te iepirkās pavāri no Latvijas, lai tuvējā restorānā, izmantojot arī mūsu pašu produktus, rādītu meistarklases.

Vairāk nekā 6000 kilometru tālo ceļu no Rīgas pavāru Ērika Dreibanta un Jura Dukaļska bagāžā mēroja tikai tās sastāvdaļas, kuras šeit nenopirkt.

Klientu vidū šodien ir restorānu blogeri, žurnālisti, tirdzniecības ķēžu un lielveikalu pārstāvji. Pavāru mērķis nav šeit atvērt restorānu. Viņi strādā kā Latvijas izcelsmes produktu reklāmas aģenti. Proti, jūs arī tā varat – jums tikai vajadzīgas pareizās izejvielas.

Klusi un sevi īpaši nereklamējot, starp pusdienotājiem ir lielveikalu ķēdes Easy Best vadītājs. Tā ir viena no nedaudzajām, kurā var iegādāties ārvalstu produktus. Viņš atzīst, ka starp tiem plāno iekļaut arī atsevišķus Latvijas produktus ar saistošu iepakojumu, un derīguma termiņu, kas ļauj tos nogādāt līdz Ķīnai.

“Pēdējos gados mums Ķīnā rodas pārliecība, ka labas lietas rodas valstīs, kas ir nelielas. Piedodiet, ka tā izsakos. Mazas, bet jaukas valstis. Un augstākās kvalitātes preces mēs varam gūt no valstīm, kāda ir arī Latvija,” teic Easy Best vadītājs Edvards Lou.

Ņemot vērā, ka daudzu valstu uzņēmēji, kuri vēl nav pārstāvēti Ķīnā, šeit nevar uzturēties ilgstoši, ir izveidots kaut kas līdzīgs izstāžu kompleksam, kur valstīm ir savi paviljoni. Lūk Albānija, Igaunija…Latvijas paviljons šeit ir kopš jūnija.
Tieši tur parakstīts 200 tūkstoši eiro vērts līgums par trīs konteineru Latvijas šprotu iegādi no uzņēmuma GAMMA. Tās vārdā ar vienu no izplatītājiem līgumu parakstīja vietējais pārstāvis. Šī būs izmēģinājuma partija, ar kuru testēs pircēju reakciju un vai nav nedaudz jāpielāgo receptūra. Uz līdzīgu panākumu turpmāk var cerēt jebkurš šeit izvietotais produkts.

Izstāžu komplekss, un Latvijas paviljons atrodas nevis galvaspilsētā Pekinā, vai vēsturiski ar tirdzniecību saistītajā Šanhajā, bet gan pilsētā Ningbo. Tas saistīts ar vietējās pašvaldības pūliņiem padarīt pilsētu par jaunu ekonomikas centru. Izstāžu kompleksa izveide un paviljonu atvēršana ir Ningbo domes iniciatīva ar ļoti lielām atlaidē.

Tādēļ likumsakarīgi, ka trešā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība atvērta tieši šeit.

Video

0 Komentāru