Latvijas Banka samazina IKP pieauguma prognozi šim un nākamajam gadam

1 komentārs
Latvijas Banka samazina IKP pieauguma prognozi šim un nākamajam gadam
KASPARS KRAFTS, F64

Ņemot vērā globālās un eiro zonas ekonomikas bremzēšanos, Latvijas Banka samazinājusi valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi, par to piektdien, 20. septembrī, informēja centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Žurnālistus gan vairāk interesēja viņa kriminālprocesi.

Ja Latvijas Bankas prezidents ir apsūdzēts smagos noziegumus, viņa preses konferences parasti ir visai neierastas. Piektdiena nebija izņēmums, ar vēl kādu papildu novitāti – žurnālistiem pirms dalības pasākumā vajadzēja uzrādīt somu saturu. Šī ir jauna prakse, iespējams, saistīta ar to, ka pagājušajā preses konferencē kāda sieviete izritinājusi plakātu, uz kura attēlots Rimšēvičs un uzraksts ”Kauna nav”.

Ilmārs Rimēvičs piektdien ieskicēja Latvijas Bankas speciālistu skatījumu gan par mūsu, gan par globālo ekonomiku. Ņemot vērā, ka ārējā vidē izaugsme bremzējas, līdz ar to arī pieprasījums Latvijas būtiskākajās tirdzniecības partnervalstīs. Buksē eksports, un arī Latvijas tautsaimniecības attīstība kļūst lēnāka. Attiecīgi centrālā banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta izaugsmes prognozi gan šim, gan nākamajam gadam.

Latvijas Bankas ieskatā investīcijām ekonomikā par labu nenāk nenoteiktība ap “Brexit” un ģeopolitisko situāciju kopumā. Tāpat bankas turpina vāji kreditēt tautsaimniecību.

Kad pie vārda tika žurnālisti, tos vairāk interesēja Rimšēviča kriminālprocesi. Tomēr jau uzaicinājumā uz preses konferenci bija norādīts, – kriminālprocesi komentēti netiks. Šī līnija arī tika ieturēta, jo pasākums esot sasaukts, lai runātu par tautsaimniecību.

Jāpiebilst, ka Rimšēviča krimināllietu, kurā apsūdzēts arī skandalozais uzņēmējs Māris Martinsons, tiesa sāks skatīt 4. novembrī.