Latvijas Banka no pērn gūtās peļņas valsts budžetā ieskaitīs 10,2 miljonus eiro

0 Komentāru
Latvijas Banka no pērn gūtās peļņas valsts budžetā ieskaitīs 10,2 miljonus eiro
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Latvijas Banka pērn guvusi 14,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 39% mazāka nekā pirms gada, vēsta LNT Ziņas.

Saskaņā ar likumu 70% jeb 10,2 miljoni eiro no šīs peļņas tiks ieskaitīti valsts ieņēmumos un pārējā peļņas daļa – Latvijas Bankas rezerves kapitālā, informē Latvijas Bankā.

Centrālās Bankas finanšu pārskats liecina, ka bankai pērn sliktāk klājies, realizējot finanšu operācijas un pārvērtējot  finanšu aktīvus – fiksēti zaudējumu un tam galvenais iemesls bijis procentu likmju kāpums nozīmīgākajos Latvijas Bankas ieguldījumu tirgos.

Latvijas Bankas gada finanšu pārskatu revīziju veic Eiropas Centrālās bankas Padomes ieteikti un Eiropas Savienības Padomes apstiprināti neatkarīgi ārējie revidenti. Latvijas Banka ir saņēmusi pozitīvu revidentu atzinumu par tās 2018. gada finanšu pārskatiem no auditorfirmas “KPMG Baltics”.

Un kopumā Latvijas Bankas pēdējos 5 gados bijusi 117  miljoni eiro, no kuras ieskaitījumi valsts ieņēmumos bija 76,8 miljoni eiro.

Latvijas Banka 2018. gadā turpināja īstenot vairākus nozīmīgus projektus, un gada pēdējos mēnešos jau vairāk nekā 90% Latvijas kredītiestāžu klientu kļuva pieejami zibenīgi starpbanku maksājumi jebkurā diennakts laikā, t.sk. brīvdienās un svētku dienās.

2018. gadā tika nostiprināta Latvijas Bankas kā Baltijas reģionālā skaidrās naudas uzglabāšanas un apstrādes centra lo

0 Komentāru