Komentāri
Latvijai ES budžetā papildus jāiemaksā 6,5 miljoni eiro
()

Mainot iekšzemes kopprodukta (IKP) aprēķināšanas kārtību, lai noteiktu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iemaksas ES kopējā budžetā, Latvijai papildus varētu būt jāiemaksā aptuveni 6,5 miljoni eiro.

Bez IKP aprēķināšanas metodikas maiņas Latvijai ES budžetā šogad jāiemaksā 260 miljoni eiro, bet papildus vēl 6,5 miljoni eiro, kas būtu kā korekcija par iepriekšējiem desmit gadiem, kamēr tika izmantota iepriekšējā aprēķina metode un kopš Latvija ir ES sastāvā. Citām valstīm pārrēķins veikts par laika periodu kopš 1995. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr, ņemot vērā, ka ES budžets tiek grozīts, korekcijas maksājumi tomēr nebūs jāveic.
IKP korekciju rezultātā Lielbritānijai šogad papildus vēl būtu jāiemaksā 2,1 miljards eiro, Nīderlandei – 642 miljoni eiro, Grieķijai tie būtu 89 miljoni, Kiprai – 42 miljoni eiro. Savukārt Francija no ES budžeta atpakaļ saņemtu vienu miljardu eiro, bet Vācija – 779 miljonus eiro, Polija – 316 miljonus.

Par šo vēl būs jāpanāk vienošanās ES dalībvalstu finanšu ministriem “Ecofin” sanāksmē, lemjot par ES budžeta grozījumiem.
Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien žurnālistiem sacīja, ka gala summas būs zināmas tikai pēc ES finanšu ministru sanāksmes.
Samaksas termiņš būtu 1. decembris.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl