Komentāri

Mērenā Latvijas ekonomikas attīstība ir apmierinoša, tomēr ilgtermiņā nav pamata optimismam, – ar tādu tautsaimniecības vērtējumu piektdien nāca klajā Latvijas Banka.

Latvijas Bankas vadītājs kritizēja šonedēļ Saeimā pieņemto nākamā gada valsts budžetu un aicināja aiznākamo veidot, izmantojot jau pavisam citu pieeju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs: 

Latvijai nav rezerves, Latvija visu laiku dzīvo no rokas mutē, un šeit, kad Latvija iesniegusi budžetu ar 1% deficītu, blakus vēl nāk šāds negaidīts 80 miljonu eiro pieprasījums. Latvijas valsts budžetā saskaņā ar Fiskālas disciplīnas likumu nav izveidota nekāda rezerve. Šis nākotnē var radīt problēmas – mēs neesam gatavi nekādiem satricinājumiem, nekādiem pārsteigumiem.

Proti, ja nākamā gada valsts budžeta projektam vēl varēja likt vērtējumu astoņi, tad jau apstiprinātā valsts galvenā finanšu dokumenta atzīme kļuvusi krietni zemāka, piektdien žurnālistiem ikgadējā preses konferencē norādīja Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs.

Foto:

“Diemžēl tagad varu teikt, ka biju pārāk optimistisks, šobrīd, ja man jautātu, kā mēs vērtējam šo te sagatavoto atzīmi, vērtējums būtu seši,” sacīja Rimšēvičs.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl