Latvija veicinās ekonomisko sadarbību ar arābu valstīm

Komentāri
Latvija veicinās ekonomisko sadarbību ar arābu valstīm

Latvija plāno veicināt ekonomisko sadarbību ar arābu valstīm, informē Ekonomikas ministrija.

Tiekoties ar Arābu līgas Ekonomiskās savienības padomes ģenerālsekretāru vēstnieku  Mohamedu Al Rabī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens atzina, ka Latvija ir ieinteresēta paplašināt tirdzniecības sakarus ar arābu valstīm.

Lai arī šobrīd Latvijas tirdzniecības darījumu apjomi ar arābu valstīm ir nelieli, pastāv plašas iespējas sekmēt divpusējo ekonomisko sadarbību daudzās jomās, tai skaitā transporta un loģistikas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, izglītības, pārtikas rūpniecības, farmācijas, tūrisma, būvniecības, kokapstrādes un citās.

Ašeradens atzina, ka vairāki Latvijas uzņēmumi jau ir veiksmīgi atraduši savus sadarbības partnerus arābu valstīs, ieņemot stabilu nišu un iegūstot atpazīstamību ar kvalitatīviem un specifiskiem produktiem un pakalpojumiem.

Tikšanās laikā Muhameds Al Rabī uzsvēra, ka Arābu līgas valstis ir ieinteresētas attīstīt sadarbību ar Latviju, it īpaši tādās nozarēs kā tranzīts un loģistika, informācijas tehnoloģijas, pārtikas rūpniecība, kā arī tekstilizstrādājumu eksports.

Vienlaikus Arābu līgas valstu Ekonomiskās savienības padomes ģenerālsekretārs izrādīja interesi par iespējamo arābu valstu inženieru un transporta speciālistu apmācību Latvijas augstskolās, kā arī sadarbību ar Latviju banku un investīciju jomā.

2015.gadā kopējais Latvijas eksports ar 22 Arābu līgas valstīm bija 445,4 miljoni eiro jeb 3,1% no Latvijas kopējā eksporta, galvenokārt augu valsts produkti (graudi), elektriskās iekārtas, koksne un tās izstrādājumi.

Arābu līgas valstu Ekonomiskās savienības padome (League of Arab States, Council of Arabic Economic Unity) ir arābu valstu nozīmīgākā ekonomiskā organizācija, kas tika dibināta 1957. gadā. Tajā pārstāvētas 18 dalībvalstis un 4 kandidātvalstis, un tajā ietilpst visas 54 šo valstu specializētās ekonomikas nozaru apvienības.

Lasi vēl