Komentāri

Latvija varēšot pretendēt uz līdzekļiem no Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvātā 315 miljardu eiro investīciju plāna, šodien norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjere patlaban atrodas Briselē, kur Eiropas Savienības valstu līderi vienojās par Junkera investīciju plāna iedarbināšanu nākamā gada vidū.

Latvijai jau esot vairāku projektu idejas, kam no plāna varētu piesaistīt finansējumu.

”Tas tagad tikai ir idejas. Eiropas Investīciju banka pēc iesniegšanas izvērtēs katru no šīm idejām. Tur ir vairāki ļoti interesanti projekti – gan enerģētikā, gan infrastruktūrā, gan zinātnes attīstībā kopā ar farmācijas un ķīmijas biznesu. Šobrīd pārsvarā ir tikai projektu idejas,” Ministru prezidente L. Straujuma.

Plāns paredz ekonomiski dzīvotspējīgiem projektiem piesaistīt garantētus ilgtermiņa aizdevumus no privātā sektora. Ž. K. Junkera plāna iedzīvināšana arī būšot galvenā Latvijas prioritāte Eiropas Savienības padomes prezidentūras laikā.

Par naudas piesaistīšanu projektiem valstis konkurēs, jo plānā nevienai valstij nav garantēta kāda iezīmēta ieguldījumu summa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl