Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, liecina jaunākie ekonomikas dati

26 komentāri

Šogad Latvijā strauji aug dzīves dārdzība, un par to jo īpaši ir satraukušies pensionāri, kuriem arvien grūtāk ir iegādāties pārtikas preces, pa kurām inflācija situsi visstiprāk. Lai arī ministri un ekonomisti apgalvo, ka cenu uzkaršana nekļūs bīstama, un to rudenī kompensēs indeksācija, arvien skaļāk izskan bažas par to, kas Latviju sagaidām nākamgad, kad tiek solīts akcīzes pieaugums degvielai.

Pēc jaunākajiem datiem, gada inflācija martā Latvijā sasniegusi 3,4%. Tas ir ievērojams kāpums, īpaši, salīdzinot ar pēdējo gadu tendencēm.

Visstraujāk cenas cēlušās pārtikai, īpaši piena produktiem, kas sadārdzinājušies par trešdaļu. To, ka dzīve kļūst dārgāka, pirmie pamanījuši seniori.

Andris Siliņš
PENSIONĀRU FEDERĀCIJAS VADĪTĀJS (ZZS)

To jūt katrs mūsu valsts iedzīvotājs. Īpaši cenas cēlušās ir piena produktiem. Ja pirms desmit gadiem pensionārs ar pensiju 250-270 eiro faktiski labi dzīvoja un nesūdzējās, tad šodien diemžēl jāatzīst, ka arvien vairāk sūdzību ir no pensionāriem.

Par pensionāru pirktspējas krišanos informēts arī labklājības ministrs. Viņš senioriem rudenī sola krietni lielāku indeksāciju nekā citus gadus.

Runājot par tuvāko nākotni, finanšu ministre neprognozē, ka varētu atkārtoties trekno gadu scenārijs, kad inflācija strauji palielinājās, sasniedzot pat divciparu skaitli. Arī ekonomisti mierina, ka ienākumu kāpums noteikti būs straujāks par cenu kāpumu.

Lasi vēl