Latvija šobrīd bauda straujāko ekonomikas izaugsmi starp Baltijas valstīm

37 komentāri
Latvija šobrīd bauda straujāko ekonomikas izaugsmi starp Baltijas valstīm
Foto: Kaspars Krafts, f64

Baltijas valstīm, tostarp Latvijai, patlaban ir iespēja panākt, ka ekonomikas izaugsme vienlaikus ir gan strauja, gan arī ilgtspējīga. Tādu pārliecību pauž ekonomikas analītiķi.

Šobrīd visas trīs valstis baudot augstāko labklājības līmeni, kas tajās jebkad sasniegts. To pierāda gan kopprodukta rādītāji, gan augošais strādājošo iedzīvotāju skaits, gan algas.

Latvijā to veicina arī no ārzemēm ieplūdušās investīcijas. Un, lai gan šobrīd ekonomikas izaugsme visaugstākā ir tieši mūsu valstī – un tāda tā būs arī nākamgad -, ir arī jomas, kur mūsu kaimiņi ir vismaz soli priekšā.

“Kas rada zināmus riskus – jā, šobrīd mēs augam ātrāk, bet varbūt pēc kāda laika citas Baltijas valstis augs straujāk. Viens no tādiem indikatoriem ir izmaiņas pakalpojumu eksportā. Ir atsevišķas pakalpojumu eksporta kategorijas, kuras varētu apzīmēt kā intelektuālos pakalpojumus jeb balto apkaklīšu ražotos pakalpojumus. Tur iekšā ir bizness, IT, finanses un vēl dažas mazās kategorijas,” norāda bankas “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš.

Vienlaikus ekonomisti uzskata, ka tuvākajos gados Baltijas valstīs izaugsme būs gana stabila un lieli ekonomikas satricinājumi nav gaidāmi.

37 komentāri