Komentāri

Starptautiskā valūtas fonda (SVF) eksperti noslēguši kārtējo vizīti Latvijā. Viņi izvētījuši plānoto nodokļu reformu un secinājuši, – lai arī tās mērķi ir visnotaļ atbalstāmi, reforma jāievieš apdomīgi un jātiek skaidrībā ar detaļām.

SVF ekspertu galvenais secinājums – bez strukturālām reformām neiztikt. Fonds prognozē, ja reformas netiks īstenotas, Latvijas ekonomikas izaugsme vidējā termiņā varētu būt līdz 3% gadā. Starp reformām minēta nepieciešamība palielināt finanšu pakalpojumu pieejamību, kas veicinātu investīcijas, un bezdarba mazināšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas pats attiecas uz maksātnespējas nozari. Progress ir manāms, un tas jāturpina. Valdībai ir plašs rīcības plāns, kas skar nopietnākās jomas – reformas veselības, izglītības nozarē. Jāturpina iesāktais, bet pagaidām nevaru izcelt konkrētu izdošanos vai neveiksmi.

Krīzes atstātās sekas joprojām ir redzamas, proti, aizvien jūtama nenoteiktība nodokļu politikā, slikta komersantu finansiālā situācija un strikti kreditēšanas nosacījumi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Pērn ekonomikas izaugsme palēlinājās, kas skaidrojams ar gauso Eiropas Savienības (ES) līdzekļu apgūšanu un investīciju samazināšanos, taču tagad izaugsme paātrinās.

Valūtas fonda eksperti arī vērtējuši nodokļu reformu. Eiropas Komisija (EK) to uzskata par pārāk dārgu un vēl pārskatāmu, bet starptautiskie aizdevēji reformas izvirzītos mērķus novērtējuši kā atbalstāmus, taču to nedrīkstot sasteigt. Fonds iesaka ātrāk izskaidrot reformu, lai iedzīvotājiem un uzņēmumiem būtu zināmi spēles noteikumi.

Valūtas fonda pārstāvji Latvijas izaugsmi pēc programmas turpina uzraudzīt un apmeklē to divas trīs reizes gadā.

Lasi vēl