Latvijā pieaugusi ēnu ekonomika; lielāko daļu veido “aplokšņu algas”

Ēnu ekonomika valstī pērn augusi pat straujāk nekā pirms gada, – 24,2% iekšzemes kopprodukta ir sliktākais rādītājs kopš 2012. gada, liecina jaunākais pētījums.

Atpakaļ uz rakstu

7 komentāri

 • Lāsma Kalnozola

  Lāsma Kalnozola

  Valdībai vajadzētu izveidot normāli saprotamu sistēmu, kurā aplokšņu algas nebūtu iespējamas, papildus tad stiprinot uzraugošo institūciju pilnvaras. Nodokļu politikai ir jābūt pārdomātai, nevis veidota pēc principa, dzīvojam uz tiem, kuri maksā un tamdēļ palielinam nodokļus.
 • Z Līvmane

  Z Līvmane

  Lai ķerās klāt celtniecības firmām, ne tādus vien brīnumus ieraudzīs!
 • Edgars Linkums

  Edgars Linkums

  Viens un tas pats mūsu valdības tukšpaurībā,cīnās ar sekām nevis cēloni...ZB...
 • Ilzite Sočenko

  Ilzite Sočenko

  mazos zaglus kēr lielos ceļ amatos kur nozagt var daudz vairak laikam aptrucies lielajioem ko piesavinaties ka neaizrijas tikai ...
 • Liene Valle

  Liene Valle

  Vnk lielākai tautas daļai algas nesniedzas līdz vid.algai,ko paziņo valsts.Tăpēc izštuko,ka maksā aploksnē.Neesmu sastapusies,ar to,ka kādā veikalā nesistu čekus.Meklējiet miljonu zagļus!
 • Juris Bickovskis

  Juris Bickovskis

  Ņemot vērā faktu, ka Latvijā apritē ir 1.4 milijardi eiro skaidras naudas, tad varat droši ēnu ekonomikas % labot uz 100% no iekšzemes kopprodukta.
  Valdības mērķis nav apkarot ēnu ekonomiku, bet imitēt apkarošanas darbu.
  Naudu algai aploksnēs uzņēmumi kaut ņem. Un ja valdība gribētu apkarot ēnu ekonomiku, tad izņemtu skaidro naudu no aprites. Beigtos aplokšņu algas, liela daļa noziedzības un citas nepatīkamas lietas. Bet valdība ir iesaistīta...
 • uzņēmējs

  uzņēmējs

  Nu pēc pēdējās nodokļu reformas, kad izdevumus oficiāli var norakstīt tikai 80%, neviens nav ieinteresēts lieki ņemt čekus ar PVN. Valdība pati piespiedu kārtā veicina "pelēko ekonomiku". Es arī vairs necentīšos izejmateriālus pirkt caur kasi. Kapēc man piedevām jāčakarējas ar sarežģīto grāmatvedību? Labāk ietaupīšu kaut mazliet naudiņas un man būs mierīgāka dzīve.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!