Komentāri
Latvija panāk vienošanos ar Eiropas Komisiju par OIK atlaidi rūpniecības uzņēmumiem
/ LETA

Pēc gandrīz divu gadu ilga saskaņošanas procesa Ekonomikas ministrija (EM) saņēmusi Eiropas Komisijas (EK) saskaņojumu valsts atbalsta sniegšanai energoietilpīgiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem.

Attiecīgais atbalsts izstrādāts, lai mazinātu šo uzņēmumu izmaksas par elektroenerģiju saistībā ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) daļu kopējā elektroenerģijas gala cenā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc EM vēstītā, tas nozīmē, ka jau tuvākā mēneša laikā energoietilpīgi uzņēmumi varēs sākt pretendēt uz tiesībām saņemt par 85% samazinātu maksājumu par elektroenerģijas OIK atjaunojamo energoresursu (AER) daļu.

Tas paaugstinās uzņēmumu konkurētspēju Eiropas Savienības (ES) vai trešo valstu eksporta tirgos, kur elektroenerģijas izmaksas var būt līdz pat divām līdz trim reizēm zemākas nekā Latvijā.

Energoietilpīgi apstrādes rūpniecības uzņēmumi (elektroenerģijas galalietotāji) varēs iegūt tiesības uz OIK samazinājumu vienam kalendārajam gadam.

OIK samazinājumu varēs iegūt tad, ja uzņēmumi vienlaikus atbildīs šādiem kritērijiem:

  • uzņēmums veic saimniecisko darbību Ministru kabineta noteikumu pielikumā noteiktajā NACE nozarē un tā vidējā elektroenerģijas izmaksu intensitāte iepriekšējos trijos kalendāra gados ir 20% vai augstāka;
  • galalietotāja kopējais elektroenerģijas patēriņš komersanta vajadzībām vienā pieslēguma vietā iepriekšējā kalendārā gadā ir pārsniedzis 0,5 gigavatstundas (GWh);
  • uzņēmumā darbojas energopārvaldības sistēma atbilstoši Latvijas standartam LVS EN ISO 50001:2012 “Energopārvaldības sistēmas. Prasības un lietošanas norādījumi (ISO 50001:2011)”.

Vienlaikus komersanta apgrozījumam no saimnieciskās darbības, kas atbilst valdības noteiktajām NACE nozarēm, ir jābūt vismaz 30% apmērā no komersanta kopējā apgrozījuma iepriekšējā kalendāra gadā.

Plašāk par šo tematu uzzini šovakar TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl