6 komentāri

Patlaban, veidojot nodokļu reformu, ir iecerēts, ka nodokļu atmaksa Latvijā varētu tikt ieviesta katru mēnesi nevis vienu reizi gadā, kā tas ir tagad, – tā intervijā raidījumā “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. 

“Svarīgi būtu, ka cilvēks katru mēnesi justu to eiro makā, un viņam nebūtu jāgaida vesels gads,” sacīja ministre.

Tāpat, ja tiks īstenota iecerētā reforma, uzņēmumi varēs novirzīt 10% no peļņas ziedojumiem, nemaksājot nodokli.

Tāpat viņa informēja, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku skaits patlaban tiek samazināts. Savukārt nodokļu pieaugums ir par aptuveni 8,5%.

FM gatavo ”gadsimta” nodokļu reformu; strādājošo ienākumi vidēji pieaugs par 50 eiro mēnesī

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – 2018. un 2019. gadā Latviju sagaida vērienīga nodokļu reforma, kuras laikā būtiski samazināsies nodokļu slogs darbaspēkam.

Līdz 20% paredzēts samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli, vienlaikus trīskāršojot ar nodokļiem neapliekamo minimumu algām līdz 1350 eiro. Tāpat paredzēts ieviest veselības nodokli, kas būs daļa sociāla nodokļa, atcelt solidaritātes nodokli, piemērot nodokļu atvieglojumus uzņēmumu reinvestētai peļņai un reformēt mikrouzņēmuma nodokli.

Lai arī piedāvājums vēl tiek pieslīpēts, ministrija ar uzņēmēju organizācijām un arodbiedrību konceptuāli vienojusies par būtisku darbaspēka nodokļu sloga samazināšanu nākamajos divos gados. Vienlaikus paredzēts gan samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli no esošajiem 23 līdz 20%, gan būtiski palielināt neapliekamo minimumu – no esošā minimālā sliekšņa 60 eiro līdz 300 eiro.

Noskaties arī TV3 Ziņu sižetu par šo tēmu:

TOP komentāri

 • janis
  +2 +2 0

  janis

  lai so nakotni iebaz sev viena vieta,nodoklu atgusanas,cilvekiem vajadziga tagadne,dotaja bridi....nevis tuksa braukasana pa ausim...
 • Fifa
  +2 +2 0

  Fifa

  Tātad katru mēnesi skriet uz to iestādi kārtot papīrus, es jau biju slima, kad man tas vienreiz gadā bija jādara. Un tātad cik saprotu nodokļu reformā nebūs atkal ne pensiju griestu , ne palielināti nodokļi milzīgajām algām. Toties apliks ar trīškāršu nodokli vidējās un mazās aldzinās.
 • m
  +1 +1 0

  m

  Un to 50 eiro ieguvumu paņems citos nodokļos-NĪN,auto nodoklis,cenas un tarifi,nu neatstās taču budžetā tukšumu,tā kā tas ieguvums aizies kā čīkst,un vēl vairāk-kārtējā acu aizmālēšana-ja saka A,tad lai pasaka arī B.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl