Latvijā krietni samazinājies investīciju apjoms; investori aicina nesteigties ar nodokļu reformu, bet Kučinskis to noraida

Pievienot komentāru
Latvijā krietni samazinājies investīciju apjoms; investori aicina nesteigties ar nodokļu reformu, bet Kučinskis to noraida
LETA

Piektdien, 26. maijā, notika ikgadējā valdības un Ārvalstu investoru padomes tikšanās, kurā pārrunāti jautājumi, kas kavē investīciju ienākšanu Latvijā.

Pērn Latvijā investīciju apjoms bija zemākais pēdējos 18 gados, lai gan vismaz puse Ārvalstu investoru padomes biedru pauduši vēlmi naudu šeit ieguldīt, nevis izņemt. Runājot, kādi tam šķēršļi, valdībai tika norādīts uz vairākām nepabeigtām reformām.

Investori arī mudināja Ministru prezidentu nesteigties ar nodokļu reformu jau nākamgad, bet ieviest to pakāpeniski – trīs gadu laikā. Steiga radīšot kļūdas. Lai arī pieklājīgi, premjers šo padomu noraidīja.

Ārvalstu investoru padomes vadītājs Stīvens Oldfīlds norādīja, ka līdz šim valdība panākusi progresu tādās jomās kā izglītība un tieslietas. Taču joprojām ir problēmas ar ekonomisko noziegumu apkarošanu, turklāt – ne tikai maksātnespējas jomā. Kučinskis no savas puses solīja reformas turpināt un pauda cerību, ka šogad varētu būt paraugprāvas attiecībā uz nodokļu nemaksātājiem.

Video