Komentāri

Vai Latvijā beidzot būs stabila nodokļu sistēma? Kamēr valdība gatavo nākamā gada budžetu, par šo jautājumu šodien Latvijas Bankas rīkotajā diskusijā spriež ekonomikas eksperti.

Kā liecina Latvijas Bankas sniegtā informācija, vērtējot pēc iekasētās nodokļu summas pret iekšzemes kopproduktu (IKP), Latvijai ar 29% ir ceturtais zemākas rādītājs Eiropas Savienībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr vidēji Eiropas Savienībā šīs summa sasniedz 40%. Valdība ir apņēmusies palielināt šo ieņēmumu īpatsvaru, un viens no veidiem ir nodokļu pārskatīšana. Tomēr Latvijas Banka norāda, ka nepārtrauktās nodokļu politikas pārmaiņas pēdējo gadu laikā bijušas nozīmīgs Latvijas konkurētspējas klupšanas akmens.

Tās ieskatā par nodokļu celšanu var domāt tikai tad, kad ekonomikā lielāks uzsvars tiek likts nevis uz lētākiem, bet augstākas pievienotās vērtības produktiem. Patlaban Latvijas ekonomikas struktūrā augsto tehnoloģiju nozares veido tikai 20% no iekšzemes kopprodukta, kamēr Eiropas attīstītajās valstīs – teju pusi.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl