Komentāri

Jau nākamnedēļ Latvijā ieradīsies bankas “Citadele” potenciālo jauno īpašnieku pārstāvji, – to šovakar LNT Ziņām atklāja ministru prezidente Laimdota Straujuma. Līdz ar to, visticamāk, publiski kļūs zināms, kam tieši pārdos 75% valstij piederošās “Citadeles” akciju.

Tikmēr jautājums par šīs bankas likteni joprojām plaši tiek izmantots pirms vēlēšanu retorikā.

”Vienotība” ir vienīgā no populārāko partiju reitinga, kuras priekšvēlēšanu programmā nav pieminēta banka ”Citadele”, jo partija uzstāj uz valstij piederošo 75% akciju pārdošanu vēl līdz vēlēšanām.

Pārējās četras popularitātes reitinga līderu partijas cenšas radīt iespaidu, ka banku ”Citadele” vēl var paturēt valsts pārraudzībā. ”Nacionālā Apvienība” priekšvēlēšanu kampaņā saviem vēlētājiem tamdēļ sola panākt speciāla likuma pieņemšanu.

Šis ir viens no tiem retajiem gadījumiem, kad ”Nacionālās Apvienības” nostāja saskan ar tās ideoloģisko pretinieci partiju Saskaņa. Izmantojot vārdus – valsts mantas izpārdošana, ”Saskaņa” cenšas mazināt “Vienotības” atbalstītāju pulku.

Ingunas Sudrabas partija ”No Sirds Latvijai” sola banku ”Citadele” nekādā gadījumā nepārdot un priekšvēlēšanu programmā norāda gatavību iet un lūgties Eiropas Komisijai atcelt Latvijas 2009.gadā izteikto apņemšanos banku pārdot līdz šā gada beigām.

Tikmēr Zaļo zemnieku savienība pārmet valdībai necaurspīdīguma procesu šābrīža investora meklēšanā, tamdēļ partija, tiekoties ar saviem vēlētajiem, uzsver nogaidošu pozīciju.

Vai šo partiju solījumi vēlētājiem tukši vien izrādīsies, būs zināms jaunnedēļ, kad konkrēti zināsim – vai valdība tiešām vienosies banku pārdot vēl pirms vēlēšanām.

Vairāk skatieties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl