Latvija gāze lūgusi par 4% palielināt dabasgāzes pārvades tarifu

1 komentārs

Latvija gāze lūgusi par 4% palielināt dabasgāzes pārvades tarifu. Kā galvenais iemesls minēta jaunā tarifa aprēķināšanas metodoloģija, kas izveidota, ņemot vēra gāzes tirgus atvēršanu nākamā gada aprīlī.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc zilā kurināmā transportēšanai pa cauruļvadiem pēc tirgus atvēršanas būtu jāmaksā vairāk nekā pašlaik, kad konkurences nav, uzņēmuma pārstāvji Tv3 ziņām skaidroja, ka transportējamās gāzes apjomi samazinās, tāpēc visiem būs jāmaksā vairāk.

Kapitāla atdeve jeb uzņēmuma pelņa turpmāk varēšot būt ne vairs 8%, bet tikai 4,7%. Vai ar šo pietiks, lai gāze nepaliktu dārgāka, atbildes jāgaida līdz janvārim, kad regulators beigs tarifa pamatotības pārbaudi. Izskan gan bažas, ka varētu atkārtoties elektrības tirgus atvēršanas scenārijs, kad sākotnēji visai būtiski palielinājās elektrības cena. Ekonomikas ministrija gan aicina nevilkt paralēles, jo elektroenerģijas cena bija subsidēta. Pat, ja pārvades pakalpojumi sadārdzinās, to atsvērs gāzes kā izejvielas cenas kritums.

Jāpiebilst, ka no gāzes cenas tieši atkarīgs arī siltuma tarifs, kas daudzās mājsaimniecībās ziemā veido lielāko rēķina daļu.

Līdz ar to, ja aprīlī gāze kļūs lētāka, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs, taču ja notiks otrādi, par siltumu vajadzēs maksāt dārgāk.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl