Latvija gāze lūgusi par 4% palielināt dabasgāzes pārvades tarifu

1 komentārs

Latvija gāze lūgusi par 4% palielināt dabasgāzes pārvades tarifu. Kā galvenais iemesls minēta jaunā tarifa aprēķināšanas metodoloģija, kas izveidota, ņemot vēra gāzes tirgus atvēršanu nākamā gada aprīlī.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc zilā kurināmā transportēšanai pa cauruļvadiem pēc tirgus atvēršanas būtu jāmaksā vairāk nekā pašlaik, kad konkurences nav, uzņēmuma pārstāvji Tv3 ziņām skaidroja, ka transportējamās gāzes apjomi samazinās, tāpēc visiem būs jāmaksā vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kapitāla atdeve jeb uzņēmuma pelņa turpmāk varēšot būt ne vairs 8%, bet tikai 4,7%. Vai ar šo pietiks, lai gāze nepaliktu dārgāka, atbildes jāgaida līdz janvārim, kad regulators beigs tarifa pamatotības pārbaudi. Izskan gan bažas, ka varētu atkārtoties elektrības tirgus atvēršanas scenārijs, kad sākotnēji visai būtiski palielinājās elektrības cena. Ekonomikas ministrija gan aicina nevilkt paralēles, jo elektroenerģijas cena bija subsidēta. Pat, ja pārvades pakalpojumi sadārdzinās, to atsvērs gāzes kā izejvielas cenas kritums.

Jāpiebilst, ka no gāzes cenas tieši atkarīgs arī siltuma tarifs, kas daudzās mājsaimniecībās ziemā veido lielāko rēķina daļu.

Līdz ar to, ja aprīlī gāze kļūs lētāka, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs, taču ja notiks otrādi, par siltumu vajadzēs maksāt dārgāk.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl