Latvijā gatavo jaunu likumu, kas palielinātu izīrējamo dzīvokļu skaitu Latvijā

3 komentāri
Latvijā gatavo jaunu likumu, kas palielinātu izīrējamo dzīvokļu skaitu Latvijā
LETA

Lai mainītu situāciju, ka cilvēkiem nākas īrēt nekvalitatīvus mitekļus par neadekvāti augstu cenu, Latvijā tiek gatavots jauns dzīvojamo telpu īres likums.

Ikviens, kas mēģina atrast dzīvokli īrēšanai Rīgā, ļoti labi zina, cik tā ir liela problēma. Piedāvājums ir neliels, bet cena – nereti neadekvāti augsta. Īpaši tas atteicas uz pieprasītākajām platībā – nelieliem vienas vai divu istabu dzīvokļiem cenu kategorijā līdz 400 eiro.

Turklāt pieprasījums pēc īrētiem dzīvokļiem pārsniedz piedāvājumu ne tikai Rīgā, bet arī Valmierā, Cēsīs un citās pilsētās. Šo problēmu apzinājusi arī Ekonomikas ministrija.

Līdz ar to tiek gatavots likumprojekts, kas mazināšot tieši īrnieku tiesības, piemēram, tiek paredzēts pakāpeniski atteikties no beztermiņa īres līgumiem, kādi galvenokārt ir noslēgti vēl padomju gados. Eksperti paredz, ka tas kopumā varētu iekustināt īres tirgu un tajā parādītos vairāk izīrējamu platību, kas nozīmētu cenas samazinājumu.

Tāpat ir absurda situācija, ka laikā, kad daudzviet trūkst izīrējamo platību, vienlaikus, piemēram, Rīgā, ik uz soļa redzamas tukšas mājas.

Foto

Skaties video un uzzini vairāk!