Latvijā dzīvojošā poliete uzskata Latviju par iespēju zemi – šeit ir vieglāk dibināt un vadīt savu uzņēmumu

17 komentāri

Arī Latvija var būt iespēju zeme – par to pārliecināta poliete Kinga Pavlovska, kura vairākus gadus par mājām sauc Mārupi. Viņa šeit spējusi nodibināt veiksmīgu mazo uzņēmumu un secina, ka Latvijā to izdarīt ir vieglāk nekā dzimtenē – birokrātijas slogs tikpat kā neesot jūtams.

Ar jogas pasniedzēju, kosmētikas ražotāju Kingu Pavlovsku TV3 Ziņas tikās pie viņas sadarbības partneriem, jo pašas ražotni pašlaik pārbūvē. Poliete Latviju par savām mājām sauc sešus gadus un trīs no tiem viņa ir mazā uzņēmēja. Kinga šeit ieprecējās, taču ne mirkli nav jutusies kā ārzemniece.

“Sāku uzreiz dzīvot Mārupē, tur mēs esam maza komūna. Tur ir forši cilvēki, kuri mani ātri pieņēma,” saka KInga.

Arī latviešu valodu nemaz nebija tik grūti apgūt, kā sākumā šķita. Visapkārt dzirdam šo mēli, tā ar laiku kļuva arī par savējo.

“Bērnudārzā un pēc tam skolā man vajadzēja runāt latviski. Nebija citas iespējas. Atceros, kā gāju uzvecākusapulcēm un neko nesapratu. Pamazām, pamazām. Cilvēki ļoti priecīgi, ja ārzemnieks grib runāt latviski. Tas man palīdzēja. Nebija kā Francijā vai Vācijā, kur cilvēki tā jocīgi skatās, kad runā. Šeit cilvēki palīdzēja,” bilstKinga.

Pirmos gadus Latvijā Kinga piepelnījās kā jogas pasniedzēja, taču neatmeta savu hobiju – kosmētikas gatavošanu. Palēnām hobijs pārtapa peļņas avotā un tagad Kinga savu dabīgo kosmētiku eksportē uz Eiropas valstīm un pat uz Dubaiju.

“Visu daru pati. Sākot no receptes līdz testēšanas process. Manu produkciju daudz pērk polietes, kas dzīvo Eiropā. Tā nebija mana stratēģija. Tā dabiski sanāca. Es braucu uz izstādēm, ieplānoju reizi, divas gadā. Tur iepazīstos ar klientiem. Polijā strādāju arī ar blogeriem,” atklāj poliete.

Tā kā neliels bizness viņai bija vēl Polijā dzīvojot, Kinga var salīdzināt uzņēmējdarbības vidi abās valstīs.

“Šeit ir vieglāk. Maziem, kā manējais, ir vieglāk. Man ir tāda sajūta, ka vispār nav birokrātija. Man bija jātaisa nodokļu deklarācija. No sākuma es vispār nesapratu latviešu valodu. Man draugs parādīja, kā to darīt vienu reizi un pēc tam es to darīju pati.Polijā tā nav. Ir daudz papīru, visur vajag parakstu. Oriģinālais parakts, neder e-paraksts. Jāizprintē, jāparaksta un jābrauc uz tiem ofisiem. Arī kad ir kādas kontroles, visi grib palīdzēt. Varbūt tas ir tāpēc, ka es daudz smaidu,” norāda Kinga.

Viss, ar ko Kinga Latvijā šajos gados saskārusies, ļāvis viņai nonākt pie atziņas, ka viņa šeit redz savu nākotni un vēlas te palikt.

17 komentāri