Latvijā audzē safīrus

Komentāri
Latvijā audzē safīrus
(Foto: LETA)

Patlaban tiek attīstīts Latvijā audzētu īpaši augstas tīrības balto safīru rotu tirdzniecības zīmols Baltic Sapphire.

Safīri ārēji ir līdzīgi briljantiem. Laboratorijas safīrs pēc savām īpašībām ir identisks dabīgajam. Turklāt tas ir otrais cietākais akmens pēc dimanta, to nav iespējams saskrāpēt, ja nu vienīgi ar dimantu, piebilst Butkevičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laboratorijā safīra radīšanai netiek izmantoti sintētiskie piemaisījumi vai komponentes. Proti, safīra audzēšanas process ir tāds pats kā dabīgajiem akmeņiem, tikai paātrināts simtiem reižu kontrolētos laboratorijas apstākļos.

Lai panāktu augstu virsmas kvalitāti, safīra slīpēšanā tiek izmantots meistaru roku darbs. Atšķirībā no cirkonija safīrs laika gaitā saglabā savu spožumu, proti, tas nebalē. Tāpat tas ir izturīgs pret temperatūras svārstībām, atzīmē safīru audzētāju pārstāvis Ervīns Butkevičs.

Tiesa, cik lielas investīcijas ieguldītas safīra kristālu audzēšanas biznesā, Butkevičs neatklāj, taču viņš norāda, ka safīra kristālu audzēšanas laboratorija atrodas Rīgā.

Safīra kristālu audzēšanu pārvaldīs SIA Baltic Crystal, informē uzņēmuma direktors Aleksejs Zagumenovs. Pirmās Latvijā audzēto safīru rotu kolekcijas prezentācija notika starptautiskās izstādes Baltic Beauty 2014 atklāšanas dienā, 31. oktobrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl