Latvijā 2017. gadā atkal varētu celt nodokļus, brīdina Rimšēvičs

1 komentārs
Latvijā 2017. gadā atkal varētu celt nodokļus, brīdina Rimšēvičs
LETA

Finanšu ministrija gatavo augsni kārtējai nodokļu celšanai 2017. gadā, un tas ir graujoši Latvijas ekonomikai – ar šādu brīdinājumu klajā nācis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“To gatavo Finanšu ministrija (FM), kas šobrīd izplata informāciju, no kuras izriet, ka rezultātā mums jāgatavojas lielākiem nodokļiem. Nu iedomājieties, kas tas ir par signālu?” sacīja Rimšēvičs.

Viņš skaidro, ka Latvija joprojām dzīvo no rokas mutē, neveidojot uzkrājumus, tādēļ jaunais valsts budžets desmit ballu skalā vērtējams ar sešinieku. Šādam viedoklim piekrīt arī citi ekonomisti.

Foto:

Finanšu ministrija TV3 Ziņām Rimšēviča pārmetumus gan noliedza. Nodokļu izmaiņas izslēgt nevarot, bet plānu tos celt ministrijai neesot. Tikmēr SEB Bankas ekonomists Edmunds Rudzītis atzina, – risks, ka nodokļi jau nākamgad atkal tiks celti, tik tiešām pastāv.

Ekonomists Edmunds Rudzītis:
Ja mēs skatāmies uz iekasēto nodokļu apjomu pret IKP, tas ir neliels salīdzinājumā ar Igauniju un citām ES valstīm. Tad, protams, ir divi veidi – vai mēs to labojam ar efektīvāku nodokļu iekasēšanu. Ja mēs to nevaram, neprotam izdarīt, atliek vieglākais ceļš un tad bieži vien ir šis te nodokļu palielinājums.

Video: