Lai kvalitatīvi apkalpotu pirkumus internetā, Latvijas Pasts grib jaunu šķirošanas termināli

0 Komentāru
Lai kvalitatīvi apkalpotu pirkumus internetā, Latvijas Pasts grib jaunu šķirošanas termināli
()

Latvijas iedzīvotāji būtiski mainījuši iepirkšanās paradumus. Uzticēšanās ārzemju interneta veikaliem ir mērojama miljonos sīkpaku sūtījumu no Ķīnas, Honkongas un Malaizijas. Latvijas pasts pat apsver iespēju paplašināt savu šķirošanas kompleksu ar piebūvi.

Trīs miljoni sīkpaku gadā – Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās ārzemju interneta veikalos pieaugums ir bijis spārdzienveidīgs, un pirms desmit gadiem projektētās Latvijas Pasta šķirošanas kompleksa kapacitāte arī sasniegusi savus limitus.

Neviens tolaik neapzinājās, ka iepirkšanās internetā attīstīsies tik strauji, tamdēļ šķirošanas komplekss tika būvēts pieticīgs. Tagad iepirkšanās ebay, amazon un simtos citu ārzemju interneta veikalu ir veids, kā preces, lielākoties elektroniku, apģērbus, apavus un aksesuārus var nopirkt būtiski lētāk nekā Latvijā. Pērn ienākošo paku apjoms kāpis par 83%, šogad būšot vēl vairāk, jo cilvēki jūtoties arvien drošāki savu naudu tērēt internetā.

Milzīgi starptautisko sīkpaku maisu krāvumi no Ķīnas, Honkongas un Malaizijas ir kļuvusi gan par Latvijas Pasta ieguvumu finansiālā ziņā, gan problēmu vienlaikus, jo sāk trūkt arī šķirošanas jaudas.

Latvijas Pasts valdes loceklis Arnis Gulbis skaidro:
Pašreiz izskatām iespēju paplašināt šķirojamā kompleksa telpu lielumu, teritoriju, jo, iespējams, mums tuvāko divu trīs gadu laikā būs nepieciešams paplašināties. Mērķis ir nodrošināt šo sūtījumu apstrādes ātrumu.

Kur piebūvei ņemt naudu, Latvijas Pasts vēl domās. Taču jau tagad pēdējo mēnešu laikā ir saņemtas cilvēku sūdzības, ka interneta pirkumu sūtījumi aizkavējušies. Pasts savu vainu tajā neredz, jo drīzāk pati Ķīna vairs īsti nespēj tikt galā ar globālo pieprasījumu..

”Šie maisi, kas parādās šobrīd, teiksim, kas vakar ir atnācis, ir vēl decembra pats sākums, pat novembra beigas. Katrs uzņēmējs meklē šo lētāko ceļu, un vienkārši šī lielā apjoma dēļ noteikti nevar paņemt lidmašīnas, tāpēc arī tiek meklētās gan mašīnas un dažādi citi pārvadātāji,” kavēšanās iemeslus skaidro Latvijas Pasta plānošanas daļas vadītāja Rita Auziņa.

Tas nozīmē, ka daudzi tikai jaunnedēļ saņems savas internetā pasūtītās Ziemassvētku dāvanas. Latvijas Pasts gan aicina uzmanīties no pārāk lētu preču sūtīšanas no ārpus Eiropas Savienības valstīm. Latvijas muita plēš vaļā pakas, jo Ķīnas interneta veikali krāpjas.

Latvijas Pasts piegādes departamenta direktors Valdis Ilguns: ”Pakas tiek pakļauta muitas kontrolei, ja muita uzrādīs patieso preces vērtību, un patērētājam būs jāpiemaksā attiecīgais muitas nodoklis. Līdz ar to pats process ievilksies daudz garāk.”

Muitas nodoklis nav jāmaksā, ja preces vērtība nepārsniedz 22 eiro. Bieži vien Ķīnas interneta veikali uz pakas norāda, ka mobilie telefoni un planšetdatori maksā desmit eiro.

No katra starptautiskās ienākošās sīkpakas Latvijas Pasts nopelna, bet šos līdzekļus tam ir liegts izmantot, lai segtu zaudējumus, ko rada citi pasta pakalpojumus, piemēram, abonētās preses piegāde. Tā vietā, Latvijas Pasts prasa naudu no valsts, līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

0 Komentāru