Komentāri
Lai iedarbinātu ES stagnējošo ekonomiku nepieciešani 315 miljardi eiro
FOTO: Flickr

Tieši tik lielu summu paredz Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera Investīciju plāns. Uz 10 miljardiem no šīs summas pretendē arī Latvija. Taču vai Junkera plāns būs dzīvotspējīgs, un vai Latvija spēs izcīnīt savu tiesu naudas sīvā konkurencē ar pārējām Eiropas valstīm.

Par Junkera plāna ieviešanu Briselē vienojušies Eiropas valstu līderi. Tas it kā paredz 315 miljardu investīcijas Eiropas Savienības valstu tautsaimniecībā. Tomēr lielākā daļa naudas nenāks no Eiropas Savienības budžeta – finansējumu plānots piesaistīt no privātā sektora aizdevumu veidā. Tāpēc būs jāiedrošina privātais sektors ieguldīt Eiropas uzņēmumu projektos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai izdarītu visu nepieciešamo plāna iedzīvināšanai, daudz darba vajadzēšot ieguldīt arī Latvijai, kas nākamgad ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts.

Plāns darbošoties trīs gadus un galvenais mērķis ir dot uzrāvienu stagnējošajai Eiropas Savienības ekonomikai. No Latvijas savas projektu idejas jau iesnieguši Latvijas Dzelzceļš, Latvijas Universitāte, Rail baltica, Lidosta Rīga, Ventspils un Rīgas brīvostas, Latvijas valsts ceļi un citi. Latvijas projektu izmaksas svārstās no viena līdz 600 miljoniem eiro.

Finanšu ministrijā norāda, ka kopumā no Latvijas iesniegtas 58 projektu idejas, kuru kopējās izmaksas veido 10 miljardus eiro. Par finansējumu būs jākonkurē asā cīņā ar citām Eiropas valstīm. Proti, Junkera plānā nav iezīmēta konkrēta naudas summa katrai valstij, par to būs jācīnās. Premjere gan neuzskata, ka Latvija, kas atrodas Eiropas nomalē, varētu no plāna tā arī neko nedabūt.

Naudu piešķiršot tikai dzīvotspējīgajiem projektiem, paredz plāns.

Eiropas Komisija jau norādījusi, ka interese no projektu iesniedzējiem ir lielāka, nekā pietiks līdzekļu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl