Lai apmierinātu deputātu vēlmi tērēt, budžetā vajadzēs papildu 1–2 miljonus eiro

0 Komentāru
Lai apmierinātu deputātu vēlmi tērēt, budžetā vajadzēs papildu 1–2 miljonus eiro
Foto: Images Money/Flickr

Papildu viena vai divu miljonu eiro izdevumus nākamā gada budžeta radīs daudz kritizētās deputātu kvotas jeb prakse, ka deputātiem tiek piešķirta zināma naudas summa, ko viņi drīkst tērēt paši pēc saviem ieskatiem, vēsta LNT Ziņas.

“Kvotas” ir deputātiem atvēlēta visas valsts nodokļu maksātāju nauda, kuru tie drīkst tērēt pēc saviem ieskatiem. Deputāti šo naudu mēdz novirzīt, piemēram, sev tīkamu sabiedrisku organizāciju atbalstam, kultūras namu remontiem vai bērnu rotaļu laukumu izveidei savos novados. Šogad kvota vienam deputātam varētu būt ap 20 tūkstošiem eiro, liecina neoficiāla informācija. Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis gan publiski noliedz kvotu esamību.

  • Cik paredzēts kopumā tērēt tā dēvētajām deputātu kvotām?
  • Ē… Tā dēvētajām. Katrreiz, uz šo jautājumu atbildot, es saku, ka deputātu kvotu nav, un šā gada budžetā to nebūs, bet, protams, deputāti iesniegs priekšlikumus, un, protams, tie tiks izvērtēti, un es ļoti centīšos vadīt Budžeta komisijas darbu tā, lai priekšlikumi tiktu izvērtēti pēc būtības, nevis iesniedzēju uzvārda.

Skaties foto:

 

Kopumā valsts budžeta portfelis šogad ir par kādiem 200 miljoniem eiro “smagāks” nekā pērn, šodien, 30. septembrī, jokojot sacīja Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

2016. gada budžeta prioritātes ir aizsardzība un iekšējā drošība.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru