Labas ziņas nākotnes pensiju krājējiem – turpinās pozitīvas tendences

Komentāri

Nākotnes pensiju krājējiem labas ziņas – pensiju plāni kopš to darbības sākuma nopelnījuši gandrīz pusmiljardu eiro, pozitīvas tendences turpinās arī šogad.

Neatkarīgi no krīzēm, tās radītiem finanšu zaudējumiem un fondu pārvaldītāju noteiktajām salīdzinoši augstām komisijas maksām 2. pensiju līmeņa plāniem bijusi peļņa – 492 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atskaitot inflācijas negatīvo ietekmi, 2. līmeņa pensiju plāni spējuši nosargāt 212 miljonu eiro peļņu. Atgādināšu, ka otrajā pensiju līmenī automātiski piedalās visi Latvijas iedzīvotāji, no kuru ienākumiem tiek veiktas sociālās iemaksas.

Latvijas komercbanku asociācijā norāda, ka pēdējā gada laikā 2. pensiju plānu ienesīgums bijis vidēji 3,5%. Bet ar pensiju kapitāla audzēšanu un pasargāšanu no pieaugošās inflācijas labāk veicas aktīvajiem pensiju plāniem, kuri var pusi līdzekļu ieguldīt akcijās.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl