Labas ziņas dabasgāzes lietotājiem – gāze nākamgad kļūs lētāka

Komentāri

Dabasgāzes cena turpina samazināties, un nākamā gada pirmajā pusē mājsaimniecības par gāzi maksās vēl mazāk. Visvairāk to izjutīs tie, kas gāzi lielos apjomos izmanto mājokļa apkurei.

Gāzes cenas vairāk izjūt tās mājsaimniecības, kuras tērē vairāk un par apkuri vēl pērn šķirās no 100 eiro mēnesī. Kopumā 54 tūkstoši ģimenes mājokļa apkurei izmanto gāzi, un to skaits sešos gados ir pieaudzis. Tikai plītij dabasgāzi izmanto ap 380 tūkstoši mājsaimniecības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Sākoties nākamajam gadam, mājsaimniecībām, kuras plītij gada laikā izmanto līdz 500 m³ dabasgāzes, tarifs samazināsies par 2,4%. Savukārt mājsaimniecībām, kas gāzi izmanto lielākos apjomos, arī apkurei, tarifs būs par 4% mazāks.

Gāzes tarifu ietekmē tas, kā vidēji deviņos mēnešos mainījušās mazuta un dīzeļdegvielas cenas. Līdz šim tās ilgstoši samazinājušās, bet kā būs pēc pusgada, kad gāzes tarifi atkal tiks pārskatīti, grūti prognozēt.

Vinsents Makaris, a/s Latvijas gāze pārstāvis:

Šobrīd ir grūti prognozēt, kas tieši būs, bet izskatās, ka naftas produktu cenas varētu nedaudz kāpt un, iespējams, ka arī neliels tarifu pieaugums.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl