Kurzemē ir augsta iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzība, norāda eksperts

Komentāri

Kurzemes reģiona ekonomiskie rādītāji liecina par salīdzinoši augstu iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzību, intervijā raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš.

Tāpat arī bezdarba līmenis Kurzemē ir salīdzinoši augsts (9,9%), augstāks par to ir tikai Latgalē (18,4%), Vidzemes reģionā tie ir 9,3%, Zemgales reģionā 8,2%, savukārt Rīgā – 4,8%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Gundars Bērziņš
LU dekāns

Kurzemes reģions ir faktiski ar augstāko iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzību, jo ir salīdzinoši daudz ienākumu virs 1000 eiro, bet faktiski visvairāk ir ienākumu zem minimālās algas. Cēlonis tam ir pilsētas ar salīdzinoši augstiem ienākumiem un vietas ar salīdzinoši zemiem ienākumiem, kur nav industrijas un nozares.

Augsto bezdarba līmeni un ienākumu nevienlīdzību reģionā dekāns skaidro ar AS “KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas procesu, kas ietekmēja ne tikai darba ņēmējus, bet arī uzņēmuma sadarbības partnerus reģionā, savukārt turpmākai reģiona attīstībai Bērziņš pašvaldību vadītājiem iesaka veicināt ģimenēm labvēlīgu vidi, attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī pārrobežu sadarbību ar Lietuvu.

Video

 

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl