Kur paliek “eiro Mildas”? Sarucis apgrozībā esošo monētu skaits

1 komentārs
Kur paliek “eiro Mildas”? Sarucis apgrozībā esošo monētu skaits
LETA

Turpina samazināties apgrozībā esošo eiro monētu ar Mildas attēlu skaits – gadu un astoņus mēnešus pēc eiro ieviešanas Latvijā to īpatsvars sarucis līdz 74% no kopējā viena eiro monētu skaita, liecina bankas Citadele inkasācijas dienesta veiktā monitoringa rezultāti.

Bankas Citadele inkasācijas dienests šā gada septembra sākumā, trīs Latvijas pilsētās monitorējot 3000 apgrozībā esošās viena eiro monētas, secināja, ka ceturtā daļa jeb 26% ir citu valstu emitētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk ārvalstu eiro monētas Latvijā ieplūdušas no Vācijas, veidojot 8% kopējā 1 eiro monētu skaita. Kaimiņvalsts Lietuvas 1 eiro monētu īpatsvars pie mums sasniedz 5%, savukārt no Igaunijas – tikai nepilni 2%, no Itālijas un Spānijas pa – 3%, no Francijas – 2%. No pārējām Eirozonas valstīm Latvijā ieplūdušo 1 eiro monētu īpatsvars ir neliels.

Lai noskaidrotu, kādas eiro monētas šobrīd ir apgrozībā Latvijā, trīs pilsētās – Liepājā, Daugavpilī un Rīgā – bankas Citadele inkasācijas dienests pārbaudīja trīs maisus ar 1000 viena eiro monētām katrā, piefiksējot valstis, kurās monētas laistas apgrozībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl