Kučinskis pārtrauc priekšlikumu virzību par 20 lielāko valsts uzņēmumu vērtspapīru tirgošanu biržā

0 Komentāru

Priekšlikumos par valsts uzņēmumu kotēšanu biržā bija aicinājums izvērtēt iespēju tādējādi pabeigt “Lattelecom” un “Latvijas mobilā telefona” (LMT) privatizāciju, tā LNT Ziņām apliecināja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Ministru prezidents šonedēļ negaidīti pārtrauca Pārresoru koordinācijas centra sagatavoto priekšlikumu virzību par 20 lielāko valsts uzņēmumu vērtspapīru tirgošanu biržā. Ieceres aprakstošais ziņojums, kuru valdība pirms tam gan akceptēja un bija sācies tā saskaņošanas process, tomēr izrādījies nekvalitatīvs. Asu kritiku par to sāka izteikt paši uzņēmumi.

Kā premjers izteicās LNT Ziņām, ziņojums esot bijis “jēls”. Dokumentā ir aicināts izvērtēt iespēju izmantot biržu, lai pabeigtu privatizācijas procesu uzņēmumos “Lattelecom” un “Latvijas mobilais telefons”. Tas nozīmētu investoriem pārdot 51% “Lattelecom”, kā arī tieši un netieši kontroli pār LMT, un tas faktiski izskatītos pēc centieniem apiet vēl neseno Saeimas lēmumu – neaiztikt telekomunikāciju milžus un saglabāt tajos valsts kontroli.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents

Arī jums radās jautājumi, tāpat kā visiem citiem. LMT un “Lattelecom” ir divi akcionāri – valsts un “Telia”. Valsts nevar neko izdarīt bez “Telia” un “Telia” nevar izdarīt bez valsts, tāpēc šobrīd, kad mēs noraidījām apvienošanas procesu, mums ar “Telia” ir sarunu process, kā izmantot abu uzņēmumu sinerģiju un strādāt tālāk. Vai tā ir arī piesaistīšana biržā, to izlems akcionāri.

Savukārt Darba devēju konfederācija ir paudusi bažas par iespējamu augsnes gatavošanu to uzņēmumu privatizācijai, kas ar likumu noteikti kā neprivatizējami.

0 Komentāru