Komentāri

Latvijā joprojām daudzi kredītņēmēji cīnās ar krīzes sekām – par to liecina lielā interese saņemt padomu jaunizveidotajā konsultāciju un mediācijas centrā. Kas sagādā cilvēkiem finanšu problēmas.

Jau neilgi pēc darba dienas sākuma komercbanku asociācijas paspārnē izveidotā Konsultāciju un mediācijas centra speciāliste saņēmusi vairākus zvanus. Viņa kopš centra durvju atvēršanas 9. novembrī saņēmusi 63 zvanus no klientiem, kuri vēlējušies rast risinājumu problēmām ar kredītiem.

Eksperte secina, – lai arī ekonomiskā krīze beigusies, daudzi cilvēki vēl cīnās ar krīzes sekām, jo sevišķi ar hipotekārajiem kredītiem. Pēc padoma vēršas cilvēki, kuru problēmas ir dažādās stadijās: gan tādi, kuri sākuši saņem banku brīdinājuma vēstules, gan ir klienti, kuri gatavojas sarunai ar banku par kredītu restrukturizāciju. Arī iemesli problēmām ir dažādi, piemēram, veselības dēļ cilvēks vairs nevar nopelnīt pietiekami daudz, lai segtu saistības, vai krīzes laikā izpostīta ģimene.

Pēc padoma vērsās arī kāda sieviete, kura muļķības dēļ pirms krīzes kļuva par galvotāju kādam bijušajam draugam, kurš turpina iziet maksātnespējas procesu. Banka tagad vēršas pie galvotājas, lai bez tiesu iesaistes vienotos par gana lielās atlikušās kredīta summas atmaksu. Konsultāciju centrā viņa pārliecinājās, ka vienīgā iespēja ir pašai pieteikt maksātnespēju.

Lielākās komercbankas Swedbank eksperts Ainars Balcers atzīst, ka situācija ar kredītiem, kas ņemti pirms krīzes 2009. gadā, būtiski uzlabojusies, bet arī problemātiskie kredīti vēl nav pilnībā pazuduši. Arī banku sektorā kopumā vēl ir gana daudz problēmu – joprojām mājsaimniecības kavē 8,5% no izsniegtajiem kredītiem.

Tikmēr konsultante atklāja, ka pie viņas pēc padoma vērsušies arī nebanku klienti, kuri vairs netiek galā ar daudziem maziem aizdevumiem. Tiem netiek atteikts, un nākotnē centrs varētu aktīvāk konsultēt šos un arī līzinga kompāniju klientus.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl