Komentāri

Lai gan Latvijas tūrisma nozares pārstāvji iepriekš prognozēja dramatisku Krievijas ekskursantu skaita samazināšanos Ziemassvētku un gadu mijas brīvdienās, Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa pārdevēju novērojumi liecina par pretējo. Tūristu no Krievijas esot daudz un viņi, tāpat kā agrāk, tērē vairāk naudas nekā  atpūtnieki no rietumvalstīm.

Ceļotāji gan atzīst, ka līdz ar rubļa kursa svārstībām brauciens izmaksājis dārgāk nekā plānots.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Doma laukumā iekārtotajā Ziemassvētku tirdziņā pārsvarā skan svešvalodas. Tūristi fotografē, aplūko suvenīrus, labprāt iemalko karstvīnu un nogaršo uzkodas, bet pārdevēji saka: ”Darba netrūkst un tūristu šogad ir daudz.”

Iepriekš teju ikdienu no Krievijas pienāca ziņas par rubļa vērtības dramatisku samazināšanos. Latvijas tūrisma jomas eksperti jau izplatīja  pesimistiskas prognozes, norādot pat uz iespējamu 70 procentu tūristu skaita samazināšanos no Krievijas. Taču gidi un arī pārdevēji domā, ka tik liels kritums nebūs. Viesis no Maskavas Kirils atklāja, ka tikai pēc rubļa kursa nelielas nostabilizēšanās izšķiries tomēr nopirkt brīvdienu ceļojumu.

Tūrists no Krievijas Kirils:
Ja būtu tāda situācija kā pirms nedēļas, mēs nekur nebrauktu. Tā kā rublis tagad ir nostiprinājies, mēs varējām  nopirkt pietiekami daudz eiro, lai atbrauktu atpūsties.

Vienlaikus Kirils piebilda, ka Krievijā joprojām valda rubļa drudzis un to steidz izmantot kaimiņvalstīs dzīvojošie.

”Pie mums ir īsta trako māja. Cilvēki pērk sadzīves tehniku, automašīnu vairs nav. No Baltkrievijas un Kazahstānas brauc cilvēki ar dolāriem un izpērk mašīnas,” stāsta Kirilis.

Brīvdienas Rīgā nolēmis pavadīt arī baltkrievs Aleksejs. Viņš  atzina, ka Baltkrievijas rublis ir cieši piesaistīts Krievijas rubļa kursam un, diemžēl, brauciens uz Rīgu sanācis par trešdaļu dārgāks nekā iepriekš bija plānots.

Aleksejs stāsta: ”Ceļojumu biju izplānojis decembra sākumā. Tobrīd prognozēt šādu notikumu attīstību vēl nevarēja. Baltkrievijā mums solīja, ka līdz 1.janvārim situācija saglabāsies stabila. Tad sākās nedienas ar Krievijas rubli. Sanāk tā – Krievijā bija melnā otrdiena, pie mums – melnā piektdiena. Bet atcelt braucienu bija jau par vēlu.”

Visi uzrunātie tūristi uzsvēra, ka ne mirkli nenožēlo braucienu uz  Rīgu. Latvija esot skaista, sakopta, arī sniedziņš uzsnidzis un šī esot  valsts, kurā var smelties svētku sajūtu. Sajūsmu pauž arī viesi no citām valstīm.

Šogad daudz esot tūristu, kuriem Rīgas lidosta ir tikai starpposms pirms pārsēšanās citā reisā. Brīvās stundas viņi steidz izmantot, lai apskatītu pilsētu.

Lasi vēl