Krievijas miljonārs par “Liepājas metalurgu” bija gatavs maksāt par 13 miljoniem vairāk nekā ukraiņi

0 Komentāru
Krievijas miljonārs par “Liepājas metalurgu” bija gatavs maksāt par 13 miljoniem vairāk nekā ukraiņi
Foto: LETA

Luksemburgā reģistrētais uzņēmums ”United Group”, kurš pieder Krievijas miljonāram Igoram Šamisam, par “Liepājas metalurga” iegādi esot solījis 120 miljonus eiro, liecina LNT Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija.

I. Šamiss vēlāk preses konferencē norādīja, ka 120 miljoni ir summa, ko kreditori, tostarp valdība no iedzīvotāju maksātajiem nodokļiem, ir iztērējusi, ieguldot “Liepājas metalurgā”. Tādēļ viņš ir piedāvājis tieši šo summu par uzņēmuma iegādi.

Visu metalurga iegādes cenu “United Group” plānoja samaksāt desmit gadu laikā,  bet papildu aptuveni 50 miljoni eiro tiktu investēti ražošanas atjaunošanā.

Saskaņā ar “Liepājas metalurga” maksātnespējas administratora Haralda Velmera pausto, pretendents, kurš ieguva tiesības investēt Liepājas uzņēmumā – ukraiņu “KVV Group” – par “Liepājas metalurga” iegādi grasās maksāt 107 miljonus eiro. Iepriekš H. Velmers skaidroja, ka abi piedāvājumi ir aptuveni vienā cenā. “Pēdējo divu investoru piedāvājumi bija ļoti līdzvērtīgi cenas ziņā, taču šajā situācijā bija svarīgi arī samaksas un izpildes nodrošinājuma nosacījumi. Tas ir ļoti būtiski nodrošinātajiem kreditoriem, jo tas būs atliktais maksājums, un ir svarīgi maksimāli samazināt iespējamos riskus,” iepriekš portālam “Nozare.lv” izvēli komentēja H. Velmers.

“United Group” uzvaras gadījumā pirmajā maksājumā plānoja uzņēmumā “Liepājas metalurgs” ieguldīt 16 miljonus eiro, lai apmierinātu kreditoru prasības.

Jau ziņots, ka kopš šā gada augusta sarunas par ”Liepājas metalurga” pārdošanu turpinājās ar diviem pretendentiem – Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu ”United Group”, kura labuma guvējs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss, un Ukrainas uzņēmumu ”KVV Group”. Ar abiem pretendentiem tika parakstīti nodomu protokoli par maksātnespējīgās rūpnīcas iegādi. Par uzvarētāju 9. septembrī tika pasludināts Ukrainas uzņēmums.

Kompānija ”KVV Group” dibināta 2001. gadā Krimā un bijusi cieši saistīta ar toreizējā prezidenta Viktora Janukoviča režīmu, iepriekš atzina Ukrainas ziņu aģentūras ”UNIAN” ekonomikas nodaļas žurnālists Nikolajs Babičs. Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma pauda, ka Latvija esot pārbaudījusi uzņēmuma saistību ar V. Janukoviču. Tika atzīts, ka neesot šķēršļu tam, lai uzņēmums investētu “Liepājas metalurgā”.

0 Komentāru