Komentāri
Papildināta ar produktu sarakstu – Krievija nosaka “pilnīgu embargo” lielākajai daļai ES un ASV pārtikas preču
Foto: LETA

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Ziņa papildināta ar produktu, kuriem noteikts embargo, sarakstu (plkst. 13:05).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Krievija ievieš pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas,” norādīja Medvedevs.

Krievija aizliedz šādu produktu ievešanu no ASV, ES, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas:

– svaiga, atdzesēta vai saldēta liellopu gaļa;

– svaiga, atdzesēta vai saldēta cūkgaļa;

– svaiga, atdzesēta vai saldēta mājputnu gaļa vai pārtikas subprodukti;

– sālīta, žāvēta vai cepta gaļa;

– zivis, vēžveidīgie, moluski un tamlīdzīgi ūdens bezmugurkaulnieki;

– piens un piena produkti;

– dārzeņi un ēdamie sakņaugi;

– augļi un rieksti;

– desas un analogi produkti no gaļas, gaļas un asins subprodukti; gatavi pārtikas produkti no gaļas;

– gatavie produkti ar sieru un biezpienu, kas izgatavotu uz augu tauku bāzes;

– pārtikas produkti (pienu saturoši produkti uz augu tauku bāzes).

Lēmums par sankciju ieviešanu “mums nenāca viegli, bet mēs bijām spiesti to pieņemt. Bet arī šajos apstākļos es esmu pārliecināts, ka mēs spēsim šo situāciju pagriezt sev par labu”, sacīja Medvedevs.

Krievijas premjerministrs arī lepni paziņoja, ka Rietumu produktu importa aizliegums “ļaus attīrīt veikalu plauktus mūsu ražojumiem” un tas vietējiem lauksaimniecības preču ražotājiem “dos lielisku iespēju un unikālus apstākļus produkcijas paplašināšanai, lai ieņemtu importa preču tirgu”.

Medvedevs arī draudēja slēgt Sibīrijas gaisa telpu tranzīta lidojumiem starp Eiropu un Āziju.

Medvedevs arī paziņoja, ka Krievijas gaisa telpa tiks slēgta Ukrainas lidsabiedrību tranzīta lidojumiem.

Krievijas valdība ir gatava ieviest arī sankcijas aviobūves, kuģubūves un autobūves jomās.

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstīja rīkojumu par tirdzniecības un sadarbības ierobežošanu ar valstīm, kuras ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Putina rīkojums paredz uz gadu “aizliegt vai ierobežot [..] Krievijas teritorijā ievest noteiktus lauksaimniecības produktus, izejmateriālus un ražojumus no valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krievijas juridiskām un/vai fiziskām personām vai pievienojušās šādam lēmumam”.

Krievijas prezidents uzdeva valdībai izveidot sarakstu ar lauksaimniecības produktiem un izejmateriāliem, kā arī uzskaitīt noteiktas darbības, kas nepieciešamas šī rīkojuma izpildei.

Krievijas oficiālie statistikas dati liecina, ka Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētās pārtikas. Lielu daļu no pārtikas importa veido produkti no Austrumeiropas valstīm.

Atbildot uz Rietumu ieviestajām sankcijām, pēdējās nedēļās Krievija masveidā bloķējusi dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm.

ES un ASV 29.jūlijā nolēma piemērot papildu sankcijas pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozarēm, nosodot Maskavu par agresiju pret Ukrainu.

No Krievijas puses arī izskanējuši draudi ES lidsabiedrībām slēgt vai ierobežot gaisa satiksmi Krievijas teritorijā.

Jaunākie statistikas liecina, ka maijā samazinās Krievijas īpatsvars Latvijas ārējā tirdzniecībā. Maijā salīdzinājumā ar aprīli eksports uz Krieviju samazinājās par 14,0 miljoniem eiro jeb 16,5%. Vislielākais kritums bija pārtikas rūpniecības ražojumiem – par 3,3 miljoniem eiro jeb 13,1%, augu valsts produktiem – par 2,7 milj. eiro jeb 61,4%, ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozaru ražojumiem – par 2,4 milj. eiro jeb 26,6%. Savukārt imports uz Krieviju samazinājās par 20,5 milj. eiro jeb 23,7%, tai skaitā satiksmes līdzekļiem un to aprīkojumam – par 9,2 milj. eiro jeb 93,0% un minerālproduktiem – par 5,2 milj. eiro jeb 14,6%.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl