Komentāri

Policija pēc vairāk nekā trīs gadu darba pabeigusi izmeklēšanu 183 sējumu biezajā Krājbankas lietā. Šonedēļ aizdomās par 90 miljonu eiro piesavināšanos policija lūgusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām.

Pirms četriem gadiem Latviju pāršalca ziņas par problēmām vecākajā komercbankā – Latvijas Krājbankā. Vēlāk izrādījās, ka no bankas pazuduši vairāk nekā 140 miljoni eiro, tā tika slēgta un cieta daudzi tūkstoši noguldītāju. Šonedēļ policija pabeigusi izmeklēšanu un lūgusi sākt kriminālvajāšanu aizdomās par 90 miljonu eiro piesavināšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sešas personas tiek turētas aizdomās arī par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. Aizdomās turētajiem draud 12 gadu cietumā.

Izmeklētāji vārdus nesauc, bet neoficiāli zināms, ka aizdomās turētie ir bijušais bankas īpašnieks Vladimirs Antonovs, bankas vadītājs Ivars Priedītis un četri bankas valdes locekļi. Lieta sadalīta vairākās daļās. Patlaban tiesā jau ir daļa lietas par 27 miljonu eiro piesavināšanos, šonedēļ beigusies izmeklēšana pamatlietā, bet vēl par divām epizodēm izmeklēšana turpinās.

Policija atturas no prognozēt, kad Krājbankas pamatlieta varētu nonākt tiesā. Tagad prokuratūrai desmit dienu laikā ir jāpieņem lēmums par apsūdzību uzrādīšanu. Aizdomās turētais Ivars Priedītis videokameras priekšā nevēlējās paust savu viedokli, bet viņa advokāts jau tagad apšaubīja lietā piesaukto summu.

Kur atrodas otrs aizdomās turētais Antonovs nav zināms, bet, pēc izmeklētāju domām, tas netraucēs lietas turpmākai virzībai. Tikmēr paralēli turpinās “Krājbankas” naudas atgūšana. Banka ir vēl parādā pusmiljardu eiro un LNT Ziņu aplēses liecina, ka likvidators KPMG Baltics varētu neatgūt līdz pat 200 miljoniem eiro.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl