“KPV LV” lēmumu par Purgailes kandidatūru FKTK vadībai varētu pieņemt pirmdien

2 komentāri

Vai sašūpojušās Santas Purgailes izredzes kļūt par galveno banku uzraugu valstī? Viņas kandidatūra nozīmīgajam amatam tika izraudzīta Valsts kancelejas vadītā konkursā. Taču valdība pēc kategoriskiem “Attīstībai/Par!” iebildumiem otrdien vēl nelēma virzīt viņas kandidatūru apstiprināšanai Saeimā.

Trešdien Purgaile turpināja tikties ar Saeimas frakcijām, lai izklāstītu savu redzējumu par banku sistēmas uzraudzību laikā, kad Latvijai jāpilda starptautiskās rekomendācijas naudas atmazgāšanas novēršanas sistēmas uzlabošanai. Premjera partija “Jaunā Vienotība” Purgaili vērtē kā kompetentu un pieredzējušu profesionāli, tādēļ pilnībā atbalsta viņas virzīšanu apstiprināšanai šajā amatā.

Arī “KPV LV” atzinīgi novērtēja Purgailes atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, taču par atbalstu viņas kandidatūrai lems tikai nākamajā pirmdienā.

“Mums patiešām radās ļoti labs priekšstats par kandidāti, un mēs redzam, ka cilvēks nāk no banku sektora un ir ļoti profesionāls, tāpēc vēl gribam sagaidīt frakcijas galējo lēmumu, un tad mēs paziņosim,” saka “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs Ēriks Pucens.

Pirmdien ar Purgaili tiksies arī Nacionālā apvienība, kura arī vēl nesteidz paust atbalstu viņas kandidatūrai. Vēlāk koalīcija vienošanos mēģinās panākt sadarbības sanāksmē. Ja tas neizdosies un lēmums par Purgailes kandidatūras virzīšanu tiks pieņemts, kādam valdības partnerim to neatbalstot, tad jau Saeimas balsojumā atbalstu nāksies meklēt opozīcijā.

2 komentāri