Korupcijas uztveres indekss neatspoguļo patieso situāciju valstī

Komentāri

Nevalstiskās organizācijas Transparency International šodien publiskotais korupcijas uztveres indekss (KUI) atspoguļo korupcijas uztveri, nevis faktisko situāciju, paziņojumā norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Faktisko situāciju ir teju neiespējami precīzi izmērīt, jo korupcija ir latents noziegums, norāda KNAB. Tāpēc iestāde aicina ikvienu būt neiecietīgam pret korupciju, neiesaistīties pretlikumīgās darbībās un par sev zināmiem gadījumiem vērsties KNAB.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB paziņojumā atgādina, ka Latvijā KUI nosaka jau 16 gadus un šajā laika posmā ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi – 2008.gadā pēc augstākā punktu skaita sasniegšanas bija novērojams kritums, kas stabilizējās pērn. Šo gadu laikā Latvijai ir visstraujākais kāpums Baltijas valstu vidū – par 11 vietām.

Šī gada rezultātu uzlabojums ir KNAB 12 gadu pieredzes un mērķtiecīgā darba rezultāts. Sabiedrības uzticība ir pieaugusi KNAB kā neatkarīgai un politiski neitrālai korupcijas izskaušanas iestādei.

Jau ziņots, ka Latvija nevalstiskās organizācijas Transparency International šodien publiskotajā KUI ieņēmusi 43.vietu, bet pērn 49.vietu. Šogad 175 valstu rangā Latvija savu vietu dala ar Maltu, Dienvidkoreju un Seišelu salām. Tomēr Latvija joprojām ievērojami atpaliek no Igaunijas – par 69 punktiem. Tai pat laikā Latvija ir priekšā tādām pazīstamām valstīm kā Itālija, Čehija, Ungārija un Grieķija.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl