Ķīnas apgabals uzskata Latviju par svarīgu nākotnes partneri

Komentāri
Ķīnas apgabals uzskata Latviju par svarīgu nākotnes partneri
FOTO: SAM.GOV.LV/TWITTER

Trešdien, 3.septembrī, turpinot vizīti Ķīnā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vadītā delegācija, viesojās Čjuncinā. Čjuncinas pašvaldība ir lielākā pašvaldība, ar visstraujāko industrializācijas tempu pasaulē – vicemērs Lī Jangs sarunā uzsvēra: ”Čjuncinas pašvaldība uzskata Latviju par ļoti nozīmīgu potenciālo sadarbības partneri.

Turpinot attīstīt dzelzceļa konteineru pārvadājumus starp Čjuncinu un Eiropu, Latvijai, tās lieliskā ģeogrāfiskā novietojuma un transporta infrastruktūras dēļ, ir visas iespējas kļūt par transfēra punktu Ķīnas preču plūsmu organizēšanā Baltijas jūras reģionā. Ķīnai un Latvijai jādara viss iespējamais, lai gūtu maksimālu labumu no iespējām, ko piedāvā 16+1 formāts Ķīnas sadarbībai ar Austrumeiropas valstīm.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vicemērs pauda gandarījumu par iespēju tikties ar Latvijas delegāciju un izteica cerību, ka šī vizīte kļūs par atspēriena punktu aktīvai praktiskai sadarbībai Latvijas un Ķīnas uzņēmumu starpā. Čjuncinas vicemērs apliecināja, ka pašvaldība politiski atbalsta sadarbības uzsākšanu.

Īpašu interesi Čjuncinas pārstāvji pauda par iespējamo maģistrālā konteinervilciena Čjuncina-Duisburga atzara veidošanu līdz Rīgai un jaunu kravu piesaisti maršrutam. Šāds atzars varētu kalpot kā vistuvākais un izmaksu ziņā izdevīgākais risinājums kravu plūsmu organizēšanai starp Ķīnu un Baltijas un Ziemeļvalstīm.

Noslēdzot Čjuncinas apmeklējumu, delegācija apmeklēja pašvaldības Jaunās attīstības centru un industriālo zonu, lai klātienē iepazītos ar tā attīstības plāniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl