Kazāks: Ir cerības, ka nekāds “pelēkais saraksts” mums nedraud

1 komentārs

Lai gan varbūtība, ka Latvija tiks iekļauta Finanšu darījumu darba grupas (FATF) tā sauktajā “pelēkajā sarakstā, ir augsta, nevajag to uzskatīt par ticamāko scenāriju, LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis un Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Kazāks.

“Lai gan varbūtība ir augsta, nevajag to uzskatīt par ticamāko scenāriju. Tā pašlaik nudien nav,” teica Kazāks.

Viņš arī atzīmēja, ka Latvija pēdējā gada laikā ir paveikusi ļoti daudz, un reti kura valsts var uzrādīt līdzīgu progresu. “Padarīts tiešām ir ļoti daudz, un pašreizējā brīdī ir cerības, ka šāds risks nebūs un nekāds “pelēkais saraksts” mums nedraud, bet, protams, šajā brīdī, kamēr nav pārlēkts, “hop” vēl nevar teikt. Ir jāpurpina strādāt, skaidrot, kas ir izdarīts, lai šādu risku noņemtu,” sacīja Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts.

Vienlaikus gan viņš atzina, ka ir jāgatavojas visiem iespējamiem scenārijiem.

Iepriekš jau vēstīts, ka FATF plenārsesija, kurā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu valstu sarakstā, kurās ir konstatēti stratēģiski trūkumi naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā jeb tā saucamajā ”pelēkajā sarakstā”, notiks no 16. līdz 21. februārim Parīzē.

1 komentārs