Kariņš: Visās trīs Baltijas valstīs vajadzētu būt vienādai alkohola akcīzei

1 komentārs

Visās trīs Baltijas valstīs alkoholam vajadzētu piemērot vienādu akcīzes nodokli, šādu uzskatu intervijā LNT raidījumam pauda Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Šajā gadījumā nesaskaņas mums sanāk ar igauņiem, bet manā redzējumā visās trīs Baltijas valstīs vajadzētu būt vienādai alkohola akcīzei, lai mēs viens ar otru nevajadzīgi nekarotu. Tad varētu arī kopā akcīzes nodokli izmantot kā vienu no ieročiem cīņām pret sabiedrības veselību,” norādīja Kariņš.

Vaicāts, vai, pēc viņa ieskatiem, panākt vienāda akcīzes nodokļa piemērošanu alkoholam visās trīs Baltijas valstīs ir reāli īstenojama iecere, Kariņš pauda cerību, ka “laika gaitā mēs pie tā nonāksim”.

Vienlaikus Ministru prezidents arī piebilda, ka Igaunijas lēmums samazināt akcīzes nodokli alkoholam ir padarījis grūtāku Latvijas nākamā gada budžeta plānošanu, jo kaimiņvalsts solis Latvijai nozīmē budžeta samazinājumu, nevis pieaugumu.

Iepriekš jau vēstīts, ka Saeima 20. jūnijā pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par akcīzes nodokli, stiprajam alkoholam akcīzes likmi samazinot par 15%.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Igaunijā samazināto akcīzes nodokli alkoholam, kas radījis risku alkoholisko dzērienu tirdzniecības apjomu un attiecīgi budžeta ieņēmumu samazināšanai.