Jaunzeme izvērtēs VID iepirkumu, kurā uzvarējis par nodokļu parādiem kritizēts uzņēmējs

3 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme izvērtēs VID iepirkuma rezultātus informēšanas kampaņai par nodokļu reformu 2019. gadā. Iepirkumā uzvarējusi kompānija “Alpha Baltic Media”, ar kura vadītāju saistītie citi uzņēmumi esot parādā valstij vairāk nekā pusmiljonu eiro, informē LNT Ziņas. 

Latvijas Reklāmas asociācija (LRA) izplatījusi publisku vēstuli, kurā pausts sašutums, ka konkursā uzvarējis uzņēmums, kura īpašnieks, valdes loceklis un patiesā labuma guvējs Lauris Špillers ir saistīts ar virkni uzņēmumu (SIA “Serviod”, SIA “Baltic Media” un SIA “Medialead group”), kuri vēl februāra sākumā bija parādā valstij vairāk nekā 607 000 eiro.

LRA LNT Ziņām norādīja, ka saskaņā ar izskanējušo informāciju uzņēmumam ”Alpha Baltic Media” pašam nodokļu parādu neesot un iepirkuma nosacījumiem tas formāli atbilstot, taču apšaubīja, vai VID iepirkumā izvirzīti pienācīgi kritēriji.

“Jāpārskata kritēriji, pēc kuriem izvēlas iepirkumos uzvarētājus, jo nevar būt tā, ka tirgum tiek dots signāls – tas nekas, ka parādi, nodibinot jaunu uzņēmumu, tu vari visu sākt no sākuma un piedalīties sacensībā par publiskiem līdzekļiem,” norādīja LRA valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.

Lauris Špillers rakstveida atbildē LNT Ziņām pārmetumus kategoriski noraidīja.

“Pilnībā nepiekrītu izskanējušiem nepatiesajiem apgalvojumiem. Iepirkumā piedalījāmies, ievērojot Iepirkumu likumu. Mūsu piedāvātais risinājums, domāju, ir lētāks, jo atradām efektīvāku veidu, kā sasniegt auditoriju. Kompānijai ”Baltic Media” neesmu īpašnieks jau vairāk nekā gadu. Kompānija bija lielais nodokļu maksātājs un veica nodokļa maksājumus lielos apmēros (deviņu gadu laikā 5 miljoni eiro). Patlaban ir aktīvs nodokļa uzrēķins, ko kompānija apstrīd un tādēļ uzradās nodokļa parāds. Šajā sakara uzskatu, ka apsūdzības nodokļu nemaksāšanā ir pilnībā nekorektas un konkurentu organizētas ar domu traucēt kompānijas darbu,” tā LNT Ziņām rakstveida atbildē norādīja “Alpha Baltic Media” vadītājs.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme izvērtēs gan pašu iepirkumu, gan arī tā lietderību, – tā LNT Ziņām norādīja VID ģenerāldirektores pārstāvis Andrejs Vaivars, “arī iespējamos risinājumus, kā rīkoties turpmāk.” Viņš prognozēja, ka secinājums būs jau tuvāko dienu laikā.