Komentāri

“Gadījumā, ja airBaltic netiek piesaistīts investors un netiek rasts kāds starpinvestoru piesaistes finanšu risinājums, tad, protams, flotes nomaiņa ir apdraudēta,” tā atzinis satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Tad mēs nevarēsim šo floti nomainīt nākamā gada trešajā ceturksnī, un no Bombardier līguma būs vai nu jāatsakās, vai jāpagarina termiņi piegādei, citu apdraudējumu nav,” pauda ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrs gan neatklāja, par kādām summām tiek runāts. Valdības bijušā konsultanta Prudentia septembrī paziņoja, ka esot izdevies atrast finanšu investoru airBaltic. Investors esot no Rietumeiropas un ir gatavs ieguldīt aviokompānijā apmēram 50 miljonus eiro. Savukārt valstij būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Tiesa gan, pagaidām valdība vēl nevieš skaidrību par iespējamo airBaltic finanšu investoru un kompānijas iespējām iegādāties jaunas lidmašīnas. Tā kā liekas naudas valstij nav, tad avots ieguldījumiem būtu Valsts kases aizņēmums.

Drošības iestādes jau devušas savu atzinumu par šo valdības bijušā konsultanta Prudentia atrasto investoru.

Informāciju par potenciālo investoru sagatavos Satiksmes ministrija, un tad valdība pie jautājuma par investora piesaisti airBaltic atgriezīsies pēc divām nedēļām.

Foto:

Video:

Lasi vēl