Jaunajās 100 un 200 eiro banknotēs iestrādāti modernākie pretviltošanas elementi

3 komentāri

Piektdien, 24. maijā, Latvijas Banka publiskoja, kā izskatīsies jaunā parauga, tā sauktās Eiropas sērijas, 100 un 200 nomināla eiro banknotes. Tajās būs iestrādāti vismodernākie pretviltošanas elementi.

Papildus jau līdz šim zināmajam reljefa iespiedumam, ūdenszīmei ar Eiropas portretu, logam ar Eiropas portretu, jauno 100 un 200 eiro banknošu hologrāfiskajā joslā vēl ir iestrādāta arī pavadoņhologramma. Proti, grozot pret gaismu, redzams, ka eiro simbols trīsdimensionāli riņķo ap nominālskaitli.

Jaunums ir arī pašā galvenajā nominālskaitlī iestrādātie eiro simboli. Tādi ir tikai jaunās sērijas 100 un 200 eiro banknotēm. Centrālajā Bankā gan saka, – 100 un 200 eiro nomināli Latvijā veido tikai 2% kopējā banknošu skaita. Turklāt, lai arī jaunā parauga banknotes emitēs 28. maijā, bankomātos šāds nomināls netiek piedāvāts.

“Pašlaik Latvijā līdz šim lielāki par 50 nomināli ir ļoti reti pieejami, bet tāda iespēja ir. Ja vien bankas redzēs, ka tas ir pieprasīti un atbilst viņu darbības modelim, tad mēs viņiem šīs banknotes piegādāsim bankomātiem,” skaidro Latvijas Bankas valdes loceklis Jānis Blūms.