Jaunais LIAA direktors: Iepriekšējā vadītāja nesaskaņas ar ekonomikas ministru gribētu “atstāt vēsturei”

1 komentārs

Latvijas investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Ekonomikas ministrijai (EM) ir jāsadarbojas, nevis jākonkurē, – tā intervijā “900 sekundēm” norādīja jaunais LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Pērn ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), zem kura darbojas LIAA, publiski paziņoja par aģentūras darbinieku iesaisti Eiropas fondu izkrāpšanā. Iepriekšējais direktors Andris Ozols to nosauca par meliem, kas grauj valsts reputāciju, rada miljoniem eiro zaudējumus, zinot, ka jāsadarbojas ar vēstniecībām, jāpiedalās izstādēs.

Uz jautājumu, vai ministra izteikumiem ir bijušas tādas sekas, ka minēja viņa amata priekštecis, jaunais LIAA vadītājs norāda, ka šis gadījums pasaules presē esot ticis maz atspoguļots. “Es saprotu to vēstures situāciju, kāda tā ir bijusi. Es ļoti gribētu vēsturi atstāt vēsturē un raudzīties ar skatu uz priekšu,” saka Rožkalns.

Runājot par to, kāda varētu būt mācība no šādām situācijām, viņš minēja savstarpējo komunikāciju: “Tā mācība un tie grābekļi ir komunikācijā par to, kur ko dara LIAA, ko dara ministrija, – spēt saredzēt tās nevis kā konkurējošas iestādes, bet iestādes, kas sadarbojas savā starpā. Realitātē ministrija ir pārraudzības institūcija LIAA. Mums var būt savs redzējums, bet ļoti daudz no lēmumiem ir politiski lēmumi, kuriem mums ir jāseko. Šeit, manuprāt, ļoti precīzi parādījās tāda informācijas “bedre”, kāpēc tas izvērtās par publisku skandālu.”

Jaunais LIAA vadītājs šo institūciju nākotnē redz kā proaktīvu “vienas pieturas aģentūru” uzņēmējiem un domā, ka Latvija jāpozicionē kā vieta nākotnes “zaļajiem darījumiem”.