Jaunais LDz šefs Edvīns Bērziņš cenšas kliedēt savu saistību ar Lembergu

Komentāri

Pēc piecu mēnešu meklējumiem beidzot atrasts jaunais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs. Uģa Magoņa vietā iecelts viens no viņa tuvākajiem kolēģiem, bijušais valdes loceklis Edvīns Bērziņš. Viņš sola efektivizēt un arī optimizēt kompānijas darbu ņemot vēra tranzīta kravu straujo samazināšanos. Par masveida darbinieku atlaišanu gan pagaidām runas neesot.

Jaunajam premjeram Mārim Kučinskim izrādījusies taisnība, kad veidojot valdību, viņš izmeta frāzi, ka satiksmes joma ir visnoslēpumainākā Latvijā. Par jaunā Latvijas dzelzceļa šefa izvēli informācija medijos parādījās vēl vakar, taču nekādi komentāri nebija līdz pat piektdienas rītam. Rezultāta Edvīns Bērziņš, no kura lēmumiem būs atkarīga visa tranzīta biznesa nākotne, plašākai sabiedrībai netiek prezentēts, jo devies komandējuma uz Maskavu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Latvijas dzelzceļa akcionārs Satiksmes ministrija, kuru pēc pāris gadu pārtraukuma nesen atsācis vadīt Zaļzemnieks Uldis Augulis. Zīmīgi, ka Bērziņa karjera Latvijas dzelzceļā cieši saistīta ar Auguļa ministrēšanu, jo viņš uzņēma valde saka strādāt, kad ministrs bija Augulis, bet pats Bērziņš pameta jurista darbu ar Latvijas Kuģniecību saistītos uzņēmumos, kuros tolaik kontroli zaudēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Arī Bērziņš uzsver, ka Lembergu pazīst tikai ka Latvijas Tarnzīta biznesa asociācijas vadītāju, un nekādu diktātu no Ventspils neesot un nebūšot.

Situācija tranzīta joma tiek raksturota kā kritiska, jo kravas pa dzelzceļu sarūk. Īpaši slikta situācija ir Ventspils osta, kur janvāri fiksēts kravu kritums par 25%. Viens no iemesliem ir dzelzceļu tarifu metodika, kas ir īpaši nelabvēlīga Kurzemes ostām.

Kādi būs jaunie dzelzceļa infrastruktūras tarifi, un vai tie būs labvēlīgāki Kurzemes ostām, būs tieši atkarīgs no Bērziņa vadība izstrādātas jaunas metodikas, ko paredzēts prezentēt šogad. Eksperti ari prognozē, ka Latvijas dzelzceļa sagaida nopietnas reformas, jo tik izšķērdīgi ka Uģa Magoņa laikos darboties nevarēs.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl