Jaunais LDz šefs Edvīns Bērziņš cenšas kliedēt savu saistību ar Lembergu

Komentāri

Pēc piecu mēnešu meklējumiem beidzot atrasts jaunais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs. Uģa Magoņa vietā iecelts viens no viņa tuvākajiem kolēģiem, bijušais valdes loceklis Edvīns Bērziņš. Viņš sola efektivizēt un arī optimizēt kompānijas darbu ņemot vēra tranzīta kravu straujo samazināšanos. Par masveida darbinieku atlaišanu gan pagaidām runas neesot.

Jaunajam premjeram Mārim Kučinskim izrādījusies taisnība, kad veidojot valdību, viņš izmeta frāzi, ka satiksmes joma ir visnoslēpumainākā Latvijā. Par jaunā Latvijas dzelzceļa šefa izvēli informācija medijos parādījās vēl vakar, taču nekādi komentāri nebija līdz pat piektdienas rītam. Rezultāta Edvīns Bērziņš, no kura lēmumiem būs atkarīga visa tranzīta biznesa nākotne, plašākai sabiedrībai netiek prezentēts, jo devies komandējuma uz Maskavu.

Foto

Latvijas dzelzceļa akcionārs Satiksmes ministrija, kuru pēc pāris gadu pārtraukuma nesen atsācis vadīt Zaļzemnieks Uldis Augulis. Zīmīgi, ka Bērziņa karjera Latvijas dzelzceļā cieši saistīta ar Auguļa ministrēšanu, jo viņš uzņēma valde saka strādāt, kad ministrs bija Augulis, bet pats Bērziņš pameta jurista darbu ar Latvijas Kuģniecību saistītos uzņēmumos, kuros tolaik kontroli zaudēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Arī Bērziņš uzsver, ka Lembergu pazīst tikai ka Latvijas Tarnzīta biznesa asociācijas vadītāju, un nekādu diktātu no Ventspils neesot un nebūšot.

Situācija tranzīta joma tiek raksturota kā kritiska, jo kravas pa dzelzceļu sarūk. Īpaši slikta situācija ir Ventspils osta, kur janvāri fiksēts kravu kritums par 25%. Viens no iemesliem ir dzelzceļu tarifu metodika, kas ir īpaši nelabvēlīga Kurzemes ostām.

Kādi būs jaunie dzelzceļa infrastruktūras tarifi, un vai tie būs labvēlīgāki Kurzemes ostām, būs tieši atkarīgs no Bērziņa vadība izstrādātas jaunas metodikas, ko paredzēts prezentēt šogad. Eksperti ari prognozē, ka Latvijas dzelzceļa sagaida nopietnas reformas, jo tik izšķērdīgi ka Uģa Magoņa laikos darboties nevarēs.

Video

Lasi vēl