Komentāri

Trešdien lielveikalu plauktos varētu nonākt pirmie Latvijas ražotie piena produkti, kurus kopš pagājušās nedēļas liegts ievest Krievijā tur noteikto sankciju dēļ. Ražotāju aicinājumam palīdzēt atsaukušies lielveikali “Rimi” un “Maxima”.

Latvijas piena ražotājiem un pārstrādātājiem pēkšņi aizvērtais Krievijas tirgus sagādājis lielas galvassāpes. Palīgā tiek saukta gan valdība, gan bankas, gan Latvijas iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai Latvijas uzņēmumi nejustu pret to ražotiem produktiem izvērstās Krievijas sankcijas, ikvienam Latvijas iedzīvotājam par šīm precēm mēnesī vajadzētu iztērē ne vairāk kā 3 eiro, tā aprēķinājis DNB bankas eksperts Pēteris Strautiņš.

Šāda iespēja vismaz daļēji radīsies no trešdienas, kad “Rimi” veikalos varēs iegādāsies piena produktus, kas bija domāti Krievijas tirgum.

“Rimi” pārstāve Dace Valnere norāda, ka kopš trešdienas “Rimi” veikalos būs pieejami ”Tukuma piena” vairāki piena produkti, piemēram, biezpiena sieriņi, jogurti, krējums, biezpiens, kā arī arīdzan būs atsevišķi “Rīgas piensaimnieka” “Kāruma” līnijas produkti, kurus pircēji varēs iegādāties tuvākās nedēļas laikā.

“Rimi” veikalos cenu akcijas šiem produktiem neparedz, par to nav runāts arī ar ražotājiem. Vienīgā atšķirība būs redzama produktu marķējumā. Tikmēr Lietuvas investoriem piederošā “Maxima” pieļauj arī cenu atlaides, un sola neizrādīt lielāku pretimnākšanu Lietuvas ražojumiem.

“Maxima” pagaidām vērsies “Rīgas piensaimnieks” un “Rīgas piena kombināts”. Lielveikali neizslēdz, ka varētu būt vairāki piena produktu ražotāji. Liela daļa LNT uzrunāto pircēju nebija dzirdējuši par Krievijas sankcijām, bet atzina, ka būtu gatavi atsaukties aicinājumam pirkt tikai Latvijas piena produktus. Dažus gan uzrunātu tikai skaļi aicinājumi.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl