Ja gribi būt drošs par PVN samaksu – sagaidi čeku

2 komentāri
Ja gribi būt drošs par PVN samaksu – sagaidi čeku
Foto: LETA

Kāds Bez tabu skatītājs raidījumam atsūtījis čeku, kas, iespējams, norāda uz negodprātīgas komercdarbības turpināšanos šajā uzņēmumā. Proti, uz izsniegtā čeka tā arī neparādās, kāda naudas summa no kopējā rēķina tiek samaksāta kā Pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Šis gadījums noticis Čili picā Liepājā. Kā zināms, aptuveni pirms diviem gadiem ierosinātais kriminālprocess par nodokļu nemaksāšanu Čili pica restorānā Liepājā šoruden ir noslēdzies. Ir atgūts viens miljons eiro, ko franšīzes uzņēmums Sia Pica Serviss bija piesavinājusies ilgstošā laika periodā nemaksājot pievienotās vērtības nodokli.

Bez tabu skatītājam izsniegtajā čekā tā arī neparādās, kāda naudas summa no kopējā rēķina tiek samaksāta kā Pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Bez tabu ar čeka kopiju devās uz VID, lai noskaidrotu – tiek vai netiek pārkāpts likums. ”Normatīvie akti norāda tikai kases čeka prasības, t.i., ko izsniedz reāli saņemot naudu,” norāda VID pārstāve Kristīne Ābola. Konkrētajā gadījumā ir fiksēts klienta rēķins – tas ir papīrs, kas kalpo rēķina samaksai jeb ir pirmsčeks un tajā nav jānorāda PVN aile. Savukārt patiesais darījumu apliecinošas dokuments ir fiskālais čeks, kurš izsniedzams pēc norēķināšanās, un kurā obligāti jābūt apliecinājumam, ka uzņēmums maksā PVN.

Pircēja Liepājā gaidījusi čeku, taču tas tā arī nav atnests. ”Noteikumi reglamentē, ka noteikti čeks ir jāizsniedz, bet nepasaka, kurā brīdī čeks ir jāizsniedz,” klāsta K. Ābola. Ēdināšanas uzņēmums Bez tabu ar fiskālo čeku pierāda, ka tas tomēr ir izsists un sola veikt pārrunas ar darbinieku.

Tomēr nodokļu iekasētāji stāsta, ka šis nav vienīgais gadījums, kad netiek izsniegts čeks par pakalpojumu, un ne vienmēr tā ir apkalpojošā personāla nevīžība. ”Tas liecina par to, ka šī nauda netiek uzskaitīta un nodokļi netiek samaksāti, ja tā netiek iesista kasē,” stāsta K. Ābola.

Kā zināms, nesen restorānu tīklā Gan Bei VID konstatēja vērienīgu PVN nemaksāšanas shēmu, kur mēnesī kā PVN netika samaksāti pat 800 000 eiro.

TOP komentāri

  • #edvin
  • kzh
    0 0 0

    kzh

    nu jā.. vajag celt nodokļus pirms vēl ir sakārtota iepriekšējā nodokļu sistēma.. lūk rezultāts tādai darbībai

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl