Izsludināts konkurss uz LIAA direktora amatu; mēnešalgā sola aptuveni 1600 eiro uz rokas

0 Komentāru

Šonedēļ izsludināts konkurss uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu. Prasības augstas, taču šajā gadījumā mēnešalgā sola aptuveni 1600 eiro uz rokas. Personāla atlases speciālisti šo piedāvājumu vērtē kā konkurēt nespējīgu.

LIAA ir valsts iestāde, kuras mērķis ir celt Latvijas uzņēmumu eksportspēju un veicināt investīcijas. LIAA strādā vairāk nekā 250 cilvēku, un jau 15 gadus to vada Andris Ozols. Viņa pilnvaru termiņš beidzas novembrī, un jau pavasarī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) lika manīt, ka nākotni Ozolam konkrētajā amatā vairs neredz. Amatpersonas publiski arī apmainījušās ar ne pārāk komplimentāriem komentāriem.

Tagad uz LIAA direktora amatu izsludināts atklāts konkurss, pieprasot nevainojamu reputāciju, augstāko izglītību un pieredzi organizāciju vadībā. Vēlama arī prakse starptautisko projektu vadībā un privātajā sektorā vai sadarbībā ar to. Savukārt piedāvāta tiek 2353 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas un sīkāk nepaskaidrota motivējoša bonusu sistēma.

Personāla atlases speciālisti piedāvājumu šāda līmeņa iestādes vadītājam mēnešalgā saņemt aptuveni 1650 eiro uz rokas sauc par konkurētnespējīgu ar privāto sektoru.

“Minētā summa vairāk atbilst ļoti mazas organizācijas vadītajam un tāpat būtu vēl zem mediānas. Savukārt, ja mēs skatāmies uz kandidātiem no valsts pārvaldes, tad šis atalgojums ir tāds, kādu saņem. Atalgojums tirgū šāda lieluma uzņēmumam būtu jau apmēram kaut kādi 5000 eiro neto,” saka “CV Online Latvia” Personāla atlases nodaļas vadītājs Kaspars Kotāns.

Speciālisti gan norāda, ka augta līmeņa vadītājus var ieinteresēt arī ar citiem bonusiem, darba vidi un profesionāliem izaicinājumiem.

Ozola pērnā gada deklarācija liecina, ka algā no LIAA viņš saņēmis vidēji 3100 eiro pirms nodokļu nomaksas, savukārt teju uz pusi vairāk aģentūras vadītājs saņēmis par darbu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdē. Vai arī nākamais vadītājs varēs rēķināties ar šādu piešprici, nav zināms.

LIAA direktora amata konkursu izsludinājusi Valsts kanceleja, kurā atzīmē, ka pārskatāmā nākotnē konkrētā pozīcija varētu kļūt pievilcīgāka. Attiecībā uz šo amatu tiks attiecinātas arī visas plānotās izmaiņas atlīdzības sistēmā, kas īpaši iestāžu vadītājiem paredz nozīmīgu atalgojuma pieaugumu. Ar likumprojektu, kas paredz konkrētās izmaiņas atlīdzība sistēmā, paredzēts iepazīstināt nākamnedēļ. LIAA direktora amata konkursā var pieteikties līdz 15.novembrim.

TV3 Ziņas mēģināja iegūt arī pašreizējā LIAA direktora Andra Ozola komentāru par to, vai grasās piedalīties šajā jaunajā konkursā. Viņš gan par nākotnes plāniem neesot izlēmis un interviju atteica.
0 Komentāru